لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۴

ملانیا هم از اظهارات ترامپ انتقاد کرد؛ «امیدوارم مردم پوزش ترامپ را بپذیرند»


ملانیا ترامپ همسر نامزد جنجالی جمهوریخواهان در انتخابات آمریکا گفت حرفهای همسرش «توهین آمیز و غیرقابل قبول» است. خانم ترامپ می گوید ولی همسرش یک رهبر است. او ابراز امیدواری کرده که مردم نیز پوزش دونالد ترامپ را بپذیرند.

پیشتر برخی رهبران و چهره های سرشناس جمهوریخواه ضمن تقبیح و محکوم ساختن سخنان دونالد ترامپ در ویدئویی که روز جمعه منتشر شد، خواستار خروج او از صحنه مبارزات انتخاباتی شدند.

با تمام انتقادات ترامپ روز شنبه در مصاحبه با روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال گفت به هیچ وجه حاضر نیست کنار برود. او گفت کمپین انتخاباتی اش وضع بحرانی ندارد و درباره رقیب انتخاباتی اش گفت «هیلاری کلینتون نامزدی است که اشکال ها ایرادهای فراوانی» دارد.

این ویدئوی جنجالی که توسط واشنگتن پست منتشر شد باعث شده بسیاری از جمهوریخواهانی که قبلا از ترامپ حمایت کرده بودند، بگویند که حمایتشان از او را پس می گیرند.

ویدئوی ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ و مکالمه دو نفره او با یک مجری تلویزیون است. ترامپ در این ویدئو که در یک اتوبوس انجام می شود می گوید که قصد داشته با یک زن متاهل رابطه جنسی برقرار کند. او در این مکالمه با زبانی رکیک سخن می گوید. ترامپ می گوید «وقتی آدم پول و موقعیت دارد» زنان تسلیمش می شوند. این ویدئو مربوط به زمانی است که وی به تازگی با همسر کنونی اش ملانیا ازدواج کرده بود.

ملانیا ترامپ در بیانیه ای در روز شنبه گفت این کلمات مردی که او میشناسد را نمایندگی نمی کند و همسرش «قلب و مغز یک رهبر را دارد.»

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برنامه حضور در یک تجمع انتخاباتی جمهوریخواهان به سود آقای ترامپ را که قرار بود روز شنبه در جریان فستیوالی سالانه در ایالت زادگاهش ویسکانسین برگزار شود، لغو کرد و گفت الفاظ آقای ترامپ در ویدیو برایش «تهوع آور» بوده است.

اسکات والکر فرماندار ویسکانسین و رنیس پریبوس رئیس حزب جمهوریخواه نیز گفتند هیچ زنی نباید هیچگاه با الفاظ و رفتاری مواجه شود که در نوار ویدیوئی آقای ترامپ منعکس است.

جب بوش فرماندار فلوریدا و رقیب انتخاباتی ترامپ در مراحل مقدماتی حزبی، در توییتر نوشت «به عنوان پدربزرگ دو دختر ارزشمند، هیچ پوزشی سخنان شرم آور ترامپ درباره زنان را توجیه نمی کند.»

سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا گفت این گونه اظهارات نفرت انگیز در هر شرایط و وضعیتی، غیرقابل قبول است. او ابراز امیدواری کرد که آقای ترامپ مستقیما از زنانی که وی در نوار ویدیوئی اش به آنها اشاره کرده عذرخواهی کند.

سناتور جمهوریخواه جان مک کین که در مبارزات انتخاباتی هشت سال پیش ریاست جمهوری آمریکا به بارک اوباما باخت گفت «ترامپ باید هزینه عواقب ناشی از رفتارش را بپردازد.»

کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان نیز از آقای ترامپ خواست عذرخواهی اش را بدون هیچ پیشوند و پسوندی کامل کند.

مایک لی سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا خواستار آن شد که آقای ترامپ از رقابت برای احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا خارج شود و او را عامل انحراف از مسائل مهم روز دانست.

جیسون چافتز نماینده ایالت یوتا در مجلس نمایندگان که رئیس کمیته نظارت در این مجلس است گفت «وجدانش اجازه نمی دهد که از آقای ترامپ برای احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا حمایت کند.» او اظهارات آقای ترامپ را «نفرت انگیزترین و توهین آمیزترین» جملاتی دانست که می توان متصور بود.

گری هربرت فرماندار ایالت یوتا نیز اظهارات آقای ترامپ را «ورای توصیف هائی دانست که برای توهین بکار گرفته می شود.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG