لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۴

سرقت ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتالی از شرکت رمزارز آمریکایی «هارمونی»


تصویر چند رمز‌ارز - آرشیو
تصویر چند رمز‌ارز - آرشیو

شرکت رمزارز آمریکایی «هارمونی»، تایید کرد که مقدار زیادی سکه‌ دیجیتال، به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار، از یکی از محصولات کلیدی آنها به سرقت رفته است. این جدیدترین مورد در یک رشته سرقت‌های سایبری از بخشی است که مدت‌ها مورد هدف هکرها بوده است.

هارمونی یک شبکه بلاکٰ‌‌چین است که هدفش ارائه بهترین خدمات امور مالی به کاربران و توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است. هارمونی به کاربران اجازه می‌دهد که وام‌ها و سایر خدمات را فرد به فرد با رعایت کامل حریم خصوصی کاربران، ارائه دهند.

به گزارش رویترز، این شرکت مستقر در کالیفرنیا می‌گوید که سارقان به «پل هورایزن» Horizon bridge، ابزاری برای انتقال رمزارز بین بلاک‌چین‌های مختلف، دستبرد زده‌اند. نرم‌افزار پشت این پروتکل توسط توکن‌های دیجیتال دیگر از جمله «بیت‌کوین» و «اتر» نیز استفاده می‌شود.

سرقت‌ها مدت‌ها است که شرکت‌های مربوط به رمزارز را گرفتار کرده است و پل‌های بلاک‌چین به خصوص به طور فزاینده‌ای مورد هدف سارقان سایبری قرار می‌گیرند.

بنا بر گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین «الیپتیک» مستقر در لندن، از آغاز سال ۲۰۲۲ تا به امروز، بیش از یک میلیارد دلار از پل‌های بلاک‌چین به سرقت رفته است.

در یک مورد از آنها در ماه مارس، هکرها حدود ۶۱۵ میلیون دلار ارز دیجیتال را از «پل رونین» Ronin Bridge که از آن برای انتقال رمزارز به داخل و خارج از بازی «اکسی اینفینیتی» Axie Infinity استفاده می‌شود، به سرقت بردند. ایالات متحده هکرهای کره شمالی را مسئول این سرقت دانسته است.

«اکسی اینفینیتی» از بازی‌های داغ کریپتویی موجود در بازار ارزهای دیجیتال است که بر‌پایه بلاک‌چین «اتریوم» ساخته شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG