لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

کرونا در آمریکا | پرزیدنت بایدن: برای رفع کمبود تست کرونا اقدام می‌کنیم


سخنرانی جو بایدن در مورد گونه امیکرون ویروس کرونا همراه با دکتر آنتونی فاوچی مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید در پس زمینه - آرشیو
سخنرانی جو بایدن در مورد گونه امیکرون ویروس کرونا همراه با دکتر آنتونی فاوچی مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید در پس زمینه - آرشیو

در آستانه سال نو میلادی و افزایش مسافرت‌ها که با اوج گیری شیوع سویه امیکرون همزمان شده است، پرزیدنت بایدن وعده داد دولت او در رفع کمبود امکانات انجام تست اقدام کند. دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد کاخ سفید در زمینه بیماری‌های عفونی، نیز می‌گوید دولت باید واکسینه بودن مسافران پروازهای داخلی آمریکا را الزامی کند.

افزایش سریع بیماران مبتلا به سویه جدید ویروس کرونا فشار زیادی را بر بیمارستان‌ها و نظام بهداشتی آمریکا وارد کرده است. در واکنش به این وضعیت، پرزیدنت بایدن در گفت‌وگوی مجازی با اعضای تیم واکنش به کووید و فرمانداران ایالت‌ها گفت: «با مشاهده مشکلات افراد برای انجام تست در این آخر هفته، مشخص شد که کار زیادی باید انجام دهیم.کاری که تاکنون انجام شده کافی نیست.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود از جمله اقدام‌های دولت او، ساخت تست در کشور با استناد به «قانون تولید دفاعی» و استفاده از موتور جستجوگر گوگل است که مردم به یاری آن بتوانند نزدیک‌ترین محل انجام تست را شناسایی و به آن مراجعه کنند.

جو بایدن در حال گفتگو با تیم کارگروه کرونا در کاخ سفید - ۶ دی ۱۴۰۰
جو بایدن در حال گفتگو با تیم کارگروه کرونا در کاخ سفید - ۶ دی ۱۴۰۰

پرزیدنت بایدن گفت: «ما با گوگل کار کرده‌ایم و شما اکنون می‌توانید با جمله «تست کووید در نزدیکی من» در گوگل مکان تست را پیدا کنید. می‌دانم که در برخی ایالت‌ها صف‌های تست طولانی شده است. به همین سبب از «آژانس مدیریت اضطراری فدرال (فیما) خواسته‌ام با دایر کردن مراکز انجام تست در جاهایی که تقاضا زیاد است، نگذارند مردم در صف‌ها زیاد معطل شوند.»

در همین حال «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های عفونی» مدت زمان قرنطینه آمریکاییان مبتلا به کووید-۱۹ را از ۱۰ روز به ۵ روز کاهش داد.

مقام‌های دولت فدرال و ایالتی خود را برای مقابله با موج تازه شیوع کووید-۱۹ در کریسمس و نیز سال نو میلادی آماده می‌کنند. در همین حال دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد کاخ سفید در زمینه بیماری‌های عفونی از مردم آمریکا خواست در جشن‌های سال نو از برگزاری اجتماعات بسیار پرجمعیت خودداری کنند و با اشاره به افزایش مواردابتلا به کرونا در ایام کریسمس، توصیه کرد همه مسافران پروازهای داخلی در ایام سال نو در برابر کووید-۱۹ واکسینه شوند.

XS
SM
MD
LG