لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۴

بوریس جانسون: اوکراین می‌تواند و باید میزبان یوروویژن باشد


یوروویژن ۲۰۲۲
یوروویژن ۲۰۲۲

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا می‌گوید اوکراین قادر به برگزاری رقابت آوازخوانی اروپا است و باید میزبان یوروویژن ۲۰۲۳ باشد.

او این سخنان را شنبه پس از آن ایراد کرد که اتحادیه رادیو و تلویزیون‌ اروپا روز جمعه اعلام کرد که به دلیل ادامه جنگ در اوکراین، در حال مذاکره با بریتانیا برای میزبانی این رویداد هنری است.

گروه فولک-رپ اوکراینی «کالوش ارکسترا» اخیرا برنده یوروویژن شد و به رسم همیشگی، کشور برنده باید میزبان رقابت بعدی باشد.

اتحادیه رادیو و تلویزیون‌ اروپا باشاره به پیش‌نیازهای امنیتی لازم برای چنین رویداد بزرگی، می‌گوید که با توجه به شرایط کنونی در اوکراین، عملا امکان برگزاری یوروویژن در این کشور وجود ندارد.

سم رایدر بریتانیایی در یوروویژن اخیر دوم شد و به همین دلیل میزبانی بریتانیا به‌عنوان گزینه بعدی مورد توجه قرار گرفته است.

بوریس جانسون در اوکراین
بوریس جانسون در اوکراین

بوریس جانسون که اخیرا به شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین سفر کرده بود، در بازگشت به بریتانیا گفت که اوکراین به‌عنوان برنده یوروویژن، شایسته برگزاری این رقابت آوازخوانی است و می‌تواند این رویداد هنری را برگزار کند.

او در ادامه افزود که اطمینان دارد که کی‌یف یا هر شهر امن دیگری در اوکراین مکان فوق‌العاده‌ای برای یوروویژن است.

نخست وزیر بریتانیا با اشاره به اینکه تقریبا یک سال دیگر تا برگزاری این رقابت آوازخوانی باقی است، ابراز امیدواری کرد که اوکراین میزبان یوروویژن باشد.

مذاکره اتحادیه رادیو و تلوزیون اروپا با شبکه بی‌بی‌سی برای برگزاری یوروویژن در بریتانیا با انتقاد اوکراین همراه شد و مقامات این کشور خواستار مذاکره برای بررسی بیشتر این موضوع شدند.

XS
SM
MD
LG