لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۸

وزیر دفاع آمریکا بر عزم ناتو برای مقابله با تجاوز روسیه به اوکراین تاکید کرد


لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در کنفرانس خبری در روز پایانی نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل، بلژیک - ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۶ خرداد ۱۴۰۱)
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در کنفرانس خبری در روز پایانی نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل، بلژیک - ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۶ خرداد ۱۴۰۱)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در پایان نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل گفت، ناتو با چالش تجاوز روسیه به اوکراین با عزم و اراده و بالاتر از آن با اتحاد مقابله کرده است.

وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت ناتو برای ایجاد ساختار صلح، صبورانه و با دقت، با گام‌های عملی و واقع‌گرایانه و با توجه به شرایط و تحولاتی که روی داده کار کرده است.

وی گفت: «از آغاز تجاوز غیر قابل دفاع روسیه به اوکراین ما با اتفاقاتی روبرو شدیم که همه ما امید داشتیم هیچوقت روی نمی‌داد. ناتو، با این چالش، با عزم و ارده و بالاتر از همه با اتحاد روبرو شد و ما با هم قاطعانه به تهاجم بی اساس، بی قانون و مخرب روسیه به اوکراین پاسخ داده‌ایم. ناتو به جهان نشان داد که همچنان یک نهاد ضروری برای مشاوره و تصمیم گیری و اقدام در مورد امنیت فراآتلانتیک است.»

آقای آستین اضافه کرد همه ما در کنار مردم شجاع اوکراین در مبارزه آنها برای دفاع از دموکراسی و حاکمیت خود می‌ایستیم. او در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌ریزی برای تقویت ناتو اشاره کرد.

وی گفت: «ناتو همچنین در حال برنامه‌ریزی برای تقویت بالقوه دفاعی و بازدارندگی به ویژه در اطراف مناطق شرقی است. نشست دو روزه و بسیار پربار وزیران، زمینه را برای بحث و تصمیم‌گیری‌های مهم در اجلاس مادرید در آخر ماه جاری فراهم کرد.»

وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد ناتو به خوش‌آمد‌گوئی به فنلاند و سوئد برای عضویت در ناتو نزدیک است. وزیر دفاع آمریکا گفته تصمیم تاریخی این دو کشور برای درخواست عضویت نشان‌دهنده جذابیت ارزرش‌های اصلی ناتو است، ارزش‌هایی که ما را متحد می‌کند و قوی نگاه می‌دارد.

XS
SM
MD
LG