لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۳

ترامپ بار دیگر به شرکت‌های آمریکایی هشدار داد از آمریکا خارج نشوند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا بار دیگر به شرکت های آمریکایی هشدار داد که اگر فعالیت های تجاری خود را به خارج از آمریکا منتقل کنند، با برخورد مالیاتی روبرو خواهند شد.

آقای ترامپ روز یکشنبه گفت شرکت های آمریکایی که از ایالات متحده خارج شوند و اقدام به فعالیت در خارج از این کشور کنند، برای فروش محصولاتشان در آمریکا با یک مالیات سنگین ۳۵ درصدی مواجه خواهند شد. او این هشدارها را در توییتر اعلام کرد.

آقای ترامپ بارها در جریان تبلیغات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود که مانع خروج شرکت ها از آمریکا خواهد شد و اخیرا نیز بار دیگر گفت می خواهد فضای کسب و کار را برای شرکت ها در آمریکا بهتر کند.

ترامپ گفت مالیات و مقررات دست و پاگیر برای شرکت هایی را که در آمریکا فعالیت کنند، کاهش خواهد داد.

پیشتر دونالد ترامپ با شرکت کریر که می خواست یک کارخانه خود را از آمریکا به مکزیک منتقل کند به توافق رسید که به بر اساس گزارش ها تا ۱۰۰۰ شغل در ایالات متحده حفظ شد. این توافق در حالی بدست آمد که دونالد ترامپ ۲۰ ژانویه رسما رئیس جمهوری آمریکا می شود.

او بارها از پیمان های بین المللی تجاری آمریکا انتقاد کرده است و می گوید این پیمان ها به نفع کارگران آمریکایی نبوده است.

به گفته ترامپ خروج شرکت ها از آمریکا باعث از بین رفتن مشاغل در این کشور است. این درحالی است که برخی می گویند در آمریکا با اینکه مشاغل تولیدی در خطر است، اما فعالیت های نیازمند فناوری های بسیار پیشرفته بیشتر شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG