لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

تور «سپاسگزاری» ترامپ از آمریکا؛ رئیس جمهوری منتخب با کارگران در ایندیانا دیدار کرد


دونالد ترامپ و مایک پنس در جریان بازدید از کارخانه کریر - ایندیانا
دونالد ترامپ و مایک پنس در جریان بازدید از کارخانه کریر - ایندیانا

رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده روز پنجشنبه آنچه را «تور سپاسگزاری» از آمریکا خوانده است آغاز کرد.

سفر به شهر سینسیناتی ایالت اوهایو که مشابه سفرهای تبلیغاتی است، ساعاتی پس از حضور او در ایالت ایندیانا برای اعلام خبر توافق با شرکت «کریِر» برای نگه داشتن کارخانه اش در آمریکا و حفظ هزار فرصت شغلی در داخل کشور، صورت می‌گیرد.

دونالد ترامپ صبح پنجشنبه در پیامی در توئیتر نوشت که آماده سفر به «ایالت بزرگ ایندیانا و ملاقات با کارکنان سخت‌کوش و فوق العاده شرکت کریر است.»

دیدار با کارگران

دونالد ترامپ همراه مایک پنس، معاون خود روز پنجشنبه به کارخانه شرکت کریر در ایندیاناپولیس رفت. این کارخانه که دستگاه های تهویه کننده هوا می سازد، توسط ترامپ متقاعد شد که به جای آنکه به مکزیک برود، در ایالت ایندیانا بماند و ۱۰۰۰ شغل در این ایالت حفظ شود.

آقای ترامپ در این کارخانه با کارگران صحبت کرد و با آنها دست داد. متقاعد کردن کریر به ماندن در ایندیانا یک موفقیت زودهنگام برای رئیس جمهوری منتخب به حساب می آید که هنوز رسما وارد کاخ سفید نشده است.

اوهایو، ایالتی که به پیروزی ترامپ کمک مهمی کرد

اوهایو، همسایه ایندیانا، یکی از ایالت‌های به اصطلاح «چرخشی» است که با تغییر جهت از دموکرات‌ها در انتخابات قبلی و حمایت از نامزد حزب جمهوریخواه در این دوره، کمک بزرگی به پیروزی آقای ترامپ در رقابت با هیلاری کلینتون کرد.

رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده بخش‌های دیگر این تور سفرهای خود را اعلام نکرده است، اما انتظار می‌رود به چندین شهر دیگر در نقاط مختلف آمریکا نیز در طول هفته های آینده سفر کند.

دونالد ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی خود بارها وعده‌ داده بود که از خروج شرکت‌ها و فرصت‌های شغلی آنها به خارج از آمریکا جلوگیری خواهد کرد و مشاغلی که در این سال ها از دست رفته اند را بار دیگر در داخل کشور احیا خواهد کرد.

رهبران اتحادیه های کارگری از نامزد حزب جمهوریخواه بابت این که در طول تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۱۸ آبان ماه به نگرانی های آنها اشاره و آنها را مد نظر قرار داده است، تقدیر کرده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG