لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۲

اولویت گزینه ترامپ برای تصدی وزارت خزانه داری: افزایش رشد اقتصادی با اصلاح نظام مالیاتی


رئیس جمهوری منتخب آمریکا، دونالد ترامپ، استیو منوشین، رئیس امور مالی ستاد انتخاباتی خود با سابقه نزدیک به دو دهه بانکداری را به سمت وزیر خزانه داری منصوب کرد.

آقای منوشین، در بانک چند ملیتی گلدمن ساکس کار می کرد، یک موسسه مالی که پدرش در همانجا در مدت سه دهه به ثروت چند ده میلیون دلاری رسید.

از اولیت‌های کاری آقای منوشین، اجرای برنامه اصلاح قانون مالیاتی است که آقای ترامپ قولش را داده است.

استیو ترنر منوشین، در سال ۱۹۶۲ در خانواده ای یهودی متولد شد. او توانست طی هفده سال کار به عنوان بانکدار در گلدمن ساکس به ثروت بیش از ۴۰ میلیون دلاری دست یابد.

وی علاوه بر کار در این بانک، صندوق تامین دیون کپیتال را در سال ۲۰۰۴ تشکیل داد که در یکی دو پروژه دونالد ترامپ سرمایه گذاری کرده بود.

وی همچنین بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری، رت-پک است که سری فیلمهایی مانند مردان –ایکس، آواتار، مد مکس، و آمریکن اسنایپر (تک تیرانداز آمریکایی) را تولید کرد.

منوشین در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفت اولویت اول دولت ترامپ «کاهش مالیات‌ها خواهد بود.» او گفت دولت آینده می خواهد مالیات شرکت ها را کاهش دهد که به گفته او موجب رشد اقتصادی خواهد شد.

او همچنین پس از اعلام خبر انتخابش از سوی ترامپ برای اداره وزارت خزانه داری بر احیای اقتصاد و رسیدن به رشد سه تا چهار درصدی اقتصاد آمریکا تاکید کرد.

منوشین گفت: «ما بر این باوریم که این میزان رشد برای اقتصاد ما قابل تحمل است. البته ما به عنوان دیگر اولویت، روی بهبود وضعیت کارگران کشور، متمرکز خواهیم بود.»

آقای منوشین از همان آغاز انتخابات مقدماتی از هواداران آقای ترامپ بود. و پس از اینکه آقای ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی درون حزبی شد، به عنوان مسوول امور مالی کارزار انتخاباتی اقای ترامپ به او پیوست.

در صورت گرفتن رای اعتماد از کنگره، منوشین سومین فرد از کارمندان گلدمن ساکس است که به عنوان وزیر خزانه داری منصوب می شود. پیشتر در دولت‌های بیل کلینتون و جرج بوش پسر، افرادی از این شرکت در سمت وزارت خزانه داری منصوب شده بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG