لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

حمایت مالی سلبریتی‌ها از اعتصاب در هالیوود؛ جورج کلونی یک میلیون دلار واریز کرد


جورج کلونی و همسرش امل
جورج کلونی و همسرش امل

تعدادی از ستاره‌‌های بزرگ سینما و سلبریتی‌ها با اهدای کمک‌های مالی به صندوق اضطراری که برای کمک به بازیگران و نویسندگان اعتصاب کننده در هالیوود ایجاد شده است، از آنها حمایت کردند.

انجمن بازیگران آمریکا موسوم به «سگ‌-افترا» چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت که بازیگرانی از جمله مریل استریپ، جورج کلونی، جولیا رابرتز، مت دیمون، لئوناردو دی کاپریو، نیکول کیدمن، و رایان رینولدز، هر کدام یک میلیون دلار یا بیشتر به این صندوق اضطراری کمک مالی کردند.

مریل استریپ، برنده چندین جایزه اسکار، می‌گوید: «من روزهایی را به یاد می‌آورم که به‌عنوان پیشخدمت، نظافتچی، و تایپیست، کار می‌کردم، یا دورانی که بیکار بودم. در این اعتصاب، بسیار خوش شانس هستم که می‌توانم از کسانی حمایت کنم که در یک اقدام طولانی مبارزه را ادامه می‌دهند، ما با هم محکم خواهیم ایستاد.»

مریل استریپ
مریل استریپ


بازیگران و نویسندگان در بزرگترین اعتراض صنفی از سال ۱۹۶۰ تاکنون شرکت دارند و صنعت هنر و سرگرمی را متوقف کردند.

انجمن نویسندگان آمریکا، از اتحادیه‌های پیشرو در اعتصاب، جمعه گفت که برای نخستین بار با نمایندگان استودیوهای هالیوود برای حل اختلافات مذاکره خواهد کرد.

از ماه مه، هزاران نفر از نویسندگان تلویزیونی و آثاری که توسط اعضای این انجمن‌ نوشته می‌شوند، به دلیل نگرانی در مورد حقوق و مزایا، و هوش مصنوعی که آینده شغلی آنها را به مخاطره انداخته است، اعتصاب کردند. این اعتصاب در ماه ژوئیه با پیوستن دهها هزار بازیگر عضو انجمن بازیگران گسترش یافت و تقریبا تمام تولیدات هالیوود را متوقف کرد.

شیلا اُمّی، هنرمند ایرانی ساکن کالیفرنیا که یکی از اعضای انجمن بازیگران آمریکا است، به صدای آمریکا می‌گوید: «بسیاری از ایرانی‌ها، بازیگران را افراد مشهور و ثروتمندی می‌دانند. اما حقیقت این است که اکثریت قابل توجهی از بازیگران به رغم تلاش بسیار، به دلیل تورم، فشرده‌سازی دستمزدها، و قراردا‌های قدیمی باقی‌مانده از گذشته که توسط سرویس‌های جدید اینترنتی استفاده می‌شود، سخت‌تر از گذشته کار می‌کنند، ولی قادر به امرار معاش و تأمین زندگی خانواده‌های خود نیستند.»

شیلا اُمّی
شیلا اُمّی


انجمن سگ-افترا می‌گوید که کمک‌های مالی اضطراری به افراد واجد شرایطی اهدا می‌شود که با مشکلات اقتصادی مواجه هستند.

کورتنی بی ونس، رئیس بنیاد، می‌گوید که این سازمان غیرانتفاعی در سه هفته گذشته بیش از ۱۵ میلیون دلار برای صندوق اضطراری جمع آوری کرده است. او در ادامه از جورج کلونی و مریل استریپ به خاطر «تشویق دیگران برای کمک‌های سخاوتمندانه» تقدیر کرد.

ونس با اشاره به دریافت ۴۰۰ درخواست کمک از طرف اعضا در هفته گذشته، گفت که این تعداد ۳۰ برابر بیشتر از شرایط عادی است. به گفته رئیس این بنیاد، حمایت مالی «برخی از ستارگان پردرآمد هالیوود» به کسانی که در نتیجه اعتصاب با «مشکلات اقتصادی عظیمی روبرو هستند» بسیار موثر است.

جورج کلونی و همسرش امل کلونی بیش از یک میلیون دلار به این صندوق کمک کردند. این بازیگر آمریکایی گفت: «من مفتخرم که می‌توانم از بنیاد سگ-افترا و همکاران بازیگرم که ممکن است در این لحظه تاریخی در حال مبارزه باشند، حمایت کنم، زمان آن فرا رسیده است که نسل ما چیزی را پس بدهد.»

وجوه جمع‌آوری‌شده در این صندوق اضطراری صرف کمک‌های بلاعوض برای پرداخت هزینه‌های زندگی از جمله اجاره‌خانه، مواد غذایی، آب، برق، و مخارج پزشکی می‌شود.

دواین جانسون
دواین جانسون


به گفته بنیاد سگ-افترا، دواین جانسون، بازیگر سرشناس که به «صخره» شهرت دارد، با «کمک هفت رقمی تاریخی» خود بزرگترین رقم مالی را به این صندوق اهدا کرده است.

علی‌رغم اینکه ادامه اعتصاب شرایط دشواری را برای اعضای انجمن‌های نویسندگان و بازیگران آمریکا ایجاد کرده است ولی آنها مصمم به ادامه این حرکت اعتراضی هستند و نشانه‌ای از پایان اعتصاب دیده نمی‌شود.

ایجاد این صندوق اضطراری و حمایت ستاره‌های بزرگ از همکاران خود که شرایط مالی نامناسبی دارند، علاوه بر جنبه نمادین از نظر اقتصادی نیز به تداوم اعتصاب کمک می‌کند.

با توجه به اینکه تقریبا تولید اکثر پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی در هالیوود متوقف شده است، اتحادیه تهیه‌کنندگان در موقعیت دشواری قرار دارند و در صورت عدم توافق در کوتاه مدت، بارضررهای مالی هنگفتی در آینده مواجه خواهند شد.

این مطلب با استفاده از گزارش واشنگتن‌پست تنظیم شده است.

XS
SM
MD
LG