لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۴

تداوم اعتصاب هالیوودی‌ها؛ امی ۲۰۲۳ به تعویق افتاد


با ادامه اعتصاب بازیگران و نویسندگان هالیوود، مراسم هفتاد و پنجمین دوره «جوایز امی» رسما به تعویق افتاد.

مراسم اعطای جوایز که قرار بود در سپتامبر انجام شود، به دلیل اختلافاتی درباره به ویژه «هوش مصنوعی» که «امنیت شغلی» کارکنان هالیوود را به خطر انداخته، طبق برنامه‌ پیشین انجام نخواهد شد.

به گزارش فاکس، خبر به تعویق افتادن مراسم توسط یک فرد آشنا با هالیوود ـ که خواست نامش فاش نشود ـ تایید شده و فعلا هیچ اطلاعی در مورد زمان‌ آتی برگزاری مراسم در دسترس نیست.

همزمان «اعتصابات هالیوود» که توسط انجمن بازیگران سینما، فدراسیون هنرمندان رادیو و تلویزیون آمریکا و انجمن نویسندگان آمریکا رهبری می‌شود، قوانین سختگیرانه‌ای را برای ستارگان و نویسندگان اعمال کرده است.

بر اساس این گزارش، طبق دستورالعمل اتحادیه‌ها، بازیگران از کمپین تبلیغاتی برای «جوایز معتبر مانند امی» یا شرکت در هرگونه نمایش جوایز در طول دوره اعتصاب به کلی منع می‌شوند.

به همین ترتیب، نویسندگان ـ تا زمانی که اختلاف صنفی حل و فصل نشده ـ مجاز به شرکت در «هیچ مناسبتی» مرتبط با نمایش‌های جوایز نیستند.

تحلیل‌گران می‌گویند عدم قطعیت در مورد زمان آتی برگزاری «مراسم جوایز امی» باعث شده که خودی‌ها و طرفداران صنعت به طور یکسان در مورد زمان برگزاری این رویداد گمانه‌زنی کنند. قبل از اعلام تعویق برنامه، قرار بود که مراسم اهدای جوایز سالانه امی، در ۱۸ سپتامبر از شبکه فاکس پخش شود.

با وجود تاخیر، یک چیز همچنان روشن و مشخص است و آن این است که شبکه «اچ‌بی‌او» آماده است تا در نهایت مراسم را برگزار و بر جوایز آن مسلط شود. زیرا شبکه «اچ‌بی‌او» برای سه نمایش «بسیار تحسین‌برانگیز» خود یعنی: «جانشینی»، «نیلوفر سفید» و «آخرین ما»، موفق به کسب ۷۴ نامزدی شده است.

پیش‌تر گفته شد که در اعتصابات کارکنان هالیوود، حدود ۶۵ هزار بازیگر و یازده هزار و ۵۰۰ فیلمنامه‌نویس از انجمن نویسندگان آمریکا شرکت کرده‌اند.

معترضان خواستار دستمزد بهتر، ساختار اصلاح‌شده، پرداخت‌های بهبودیافته و از همه مهم‌تر «امنیت شغلی بیشتر» در برابر مخاطرات «هوش مصنوعی» در این صنعت هستند.

در حالی که چالش‌های کارکنان با صنعت هالیوود همچنان ادامه دارد، دنیای سرگرمی با بی‌صبری تمام و مشتاقانه منتظر به روزرسانی رسمی «تاریخ برگزاری مراسم جوایز امی» می‌ماند.

تا اعلام رسمی آن تاریخ، صنعت هالیوود با تاثیرات گسترده اعتصابات بر بزرگترین رویدادها و تولیدات خود باید دست و پنجه نرم کند.

XS
SM
MD
LG