لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۹

جو بایدن خواستار «توافقی منصفانه» برای نویسندگان اعتصاب‌کننده در هالیوود شد


جو بایدن و که هوی کوان
جو بایدن و که هوی کوان

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در نخستین اظهار نظر خود درباره اعتصاب نویسندگان در هالیوود، خواستار «توافقی منصفانه» برای آنها شد.

او این سخنان را روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در کاخ سفید و در مراسمی که برای نمایش «چینی متولد آمریکا»، سریال جدید شبکه اینترنتی دیزنی ترتیب یافت، بیان کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، در این مراسم که به مناسبت ماه میراث جزیره‌نشینان آمریکایی آسیایی، بومیان هاوایی ‌و اقیانوس آرام برگزار شد، تعدادی از بازیگران، عوامل تولید، رهبران جامعه، مقامات منتخب، اعضای دولت، و مهمانان ویژه حضور داشتند.

جو بایدن گفت: «شب‌هایی از این دست یادآور داستان‌ها و اهمیت برخورد با قصه‌گوها با وقار، احترام، و ارزشی است که سزاوار آن هستند.»

او در ادامه افزود: «من صمیمانه امیدوارم که مسئله اعتصاب نویسندگان در هالیوود حل و فصل شود و هرچه زودتر به توافق منصفانه‌‌ای که شایسته آن هستند، برسند.»

به گفته جو بایدن «این یک صنعت نمادین و معنادار آمریکایی است ‌و ما به همه نویسندگان، کارکنان، و دست‌اندرکاران نیاز داریم تا داستان ملت و همه ما را بیان کنند.»

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا

اعتصاب نویسندگان سینما و تلویزیون در هالیوود که از هفته پیش آغاز شد، برنامه‌های گفتگو محور (تاک‌شو) آمریکایی را تعطیل و تولید بسیاری از برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی را متوقف کرده است.

این اعتصاب در اعتراض به استودیوهای بزرگ، شبکه‌های اینترنتی، ‌و پخش‌کننده‌ها انجام می‌شود ‌و نویسندگان خواستار افزایش دستمزد و حفظ امنیت شغلی خود در این صنعت هستند.

سریال «چینی متولد آمریکا» اقتباسی از یک رمان گرافیکی به همین نام نوشته جین لوئن یانگ است که پخش آن از ۲۴ ماه مه در شبکه اینترنتی «دیزنی پلاس» آغاز می‌شود.

در این مجموعه تعدادی از بازیگران مطرح از جمله میشل یو و که‌ هوی کوان، برندگان جایزه اسکار، حضور دارند.

جو بایدن و که هوی کوان
جو بایدن و که هوی کوان

جو بایدن در این مراسم به تلاش‌های دولت خود نیز برای برجسته کردن دستاوردهای جوامع آسیایی آمریکایی، بومیان هاوایی، و ساکنان جزایر اقیانوس آرام اشاره کرد و تعصب‌ و خشونت‌ علیه آنها را محکوم کرد.

او گفت: «نفرت نمی‌تواند در آمریکا پناهگاه امنی داشته باشد، سکوت همدستی با نفرت است ‌و ما سکوت نخواهیم کرد.»

که هوی کوان، از بازیگران‌ این سریال که در ابتدای مراسم جو بایدن را معرفی کرد، درباره مسیری که به‌عنوان یک پناهنده هشت ساله از ویتنام در آمریکا طی کرده است تا صاحب جایزه اسکار شود و در کاخ سفید حضور یابد، توضیحاتی داد.

او با تاکید بر درک اهمیت «این لحظه» گفت: «این ساختمان یکی از بناهای یادبود کشوری است که آغوشش را به‌روی من گشوده است.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG