لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۴

هالیوود در بحران؛ بازیگران هم به اعتصاب پیوستند


بازیگران هالیوود شامگاه پنجشنبه پس از آنکه مذاکرات انجمن بازیگران آمریکا موسوم به «سگ-افترا» با استودیوهای بزرگ فیلم‌سازی بی‌نتیجه ماند به نویسندگان اعتصابی پیوستند.

شامگاه چهارشنبه مهلت توافق پیشین میان این انجمن و استودیوهای فیلم سازی هالیوود به پایان رسید و بعد از ظهر پنجشنبه این اتحادیه با برگزاری یک کنفرانس خبری در شهر لس‌آنجلس خبر از این اعتصاب داد.

همچنین نامه‌ای در میان بازیگران هالیوود با امضای ۱۰۰۰ نفر از سرشناس‌ترین چهره‌های بازیگری پخش شد که خبر از حمایت گسترده بازیگران سرشناس از این اعتصاب می‌داد.

بزرگترین دغدغه بازیگران و نویسندگان آمریکایی در حال حاضر استفاده از هوش مصنوعی در تولیدات سینمایی و تلویزیونی است و آنها نگران آینده شغلی خود هستند.

از طرفی انجمن بازیگران عقیده دارد ظهور پلتفرمهای مختلف پخش فیلم نظیر آمازون پرایم، نتفلیکس، اپل پلاس و … به میزان پخش آثارشان از تلویزیون برای آنها درآمدزایی نداشته است.

این نخستین بار از سال ۱۹۶۰ است که بازیگران دست به یک اعتصاب سراسری می‌زنند، آخرین باری که این اتفاق افتاد در زمان رونالد ریگان بود که در آن زمان ریاست انجمن بازیگران را بر عهده داشت و بعدها به مقام ریاست جمهوری ایالات متحده رسید.

انجمن بازیگران آمریکا ۱۶۰٫۰۰۰ نفر را نمایندگی میکند، فران درشر ستاره سابق برنامه‌های تلویزیونی و رئیس فعلی این انجمن پاسخ استودیوها به درخواست های بازیگران را توهین‌آمیز خواند.

گفتنی است مذاکرات پشت درهای بسته انجام شده است و هیچ گونه اطلاعاتی از ریز مذاکرات به بیرون درز نکرده است .

با پیوستن بازیگران به این اعتصاب عملاً تولید بسیاری از پروژه ها سینمایی و تلویزیونی متوقف خواهد شد.

XS
SM
MD
LG