لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

هالیوود اعتصاب کرد؛ تهران متوقف شد


سریال پرطرفدار «تهران» به دلیل اعتصاب بازیگران در هالیوود مجبور به توقف فیلمبرداری در یونان شد. نیو سلطان بازیگر نقش اول زن در این سریال در صفحه اینستاگرام خود این خبر را اعلام کرد.

او در یک پست اینستاگرامی نوشت: «ما باید فقط پنج روز قبل از پایان کار دست از کار بکشیم. آن هم بعد از هفت ماه، این خیلی عجیب است.»


یک منبع مستقل دیگر هم که خواست نامی از او برده نشود به طور جداگانه در گفتگو با صدای آمریکا این خبر را تایید کرد و گفت: «در حالی که تیم بازیگران و و عوامل ساخت در حال حاضر در آتن هستند، فیلمبرداری متوقف شده است.»

داستان این سریال پرطرفدار که از طریق اپل تی‌وی پلاس پخش می‌شود، روایت نبرد نیروهای امنیتی اسرائیل با نیروهای امنیتی ایران است و در آن بازیگران نام آوری به ایفای نقش پرداخته اند.

از روز پنجشنبه هفته گذشته و با بی‌نتیجه ماندن مذاکرات اتحادیه بازیگران هالیوود با استودیوداران بزرگ هالیوود طی یک نشست خبری در شهر لس‌آنجلس این اتحادیه از بازیگران خواست تا به اعتصاب همکاران نویسنده‌شان که حدوداً دو ماه است که در اعتصاب به سر می‌برند بپیوندد.

خواسته اصلی اعتصاب کنندگان تامین امنیت شغلی و روشن شدن تکلیف استفاده از هوش مصنوعی در تولیدات هالیوودی از سوی استودیوهای بزرگ فیلم‌سازی و همچنین افزایش میزان دستمزد هاست که پس از ظهور پلتفرم‌های نمایشی به شدت کاهش یافته است.

این نخستین اعتصاب انجمن بازیگران از سال ۱۹۶۰ میلادی و در زمان ریاست رونالد ریگان بر این انجمن است.

  • 16x9 Image

    امیر گیتی

    امیر گیتی، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، و فناوری. 

    امیر گیتی حرفه خبرنگاری و روزنامه‌نگاری را از ایران آغاز کرد. او پس از خروج از ایران و همکاری با رسانه‌های خبری خارج از کشور، در سال ۲۰۲۱ به صدای آمریکا پیوست. 

    امیر گیتی از کالیفرنیا برای صدای آمریکا گزارش تهیه می‌کند.

XS
SM
MD
LG