لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۵

طوفان تهران ۹ زخمی بر جا گذاشت؛ هشدار مقامات نسبت به ادامه تندباد


طوفان تهران
طوفان تهران

سازمان پیش‌گیری و مدیریت بحران شهر تهران از شهروندان پایتخت خواست هشدار ها درباره وزش طوفان روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، پدرام قودجانی، رئیس مرکز عملیات سازمان مدیریت بحران تهران، روز چهارشنبه ۱۸ خرداد با اشاره به «هشدار سطح نارنجی در تهران» و احتمال وزش باد شدید و طوفان در پایتخت، از مردم خواست «از توقف در کنار سازه‌های موقت، درختان، و سایر اجسام متحرک خودداری کنند.»

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، سرعت باد روز سه‌شنبه در تهران «۱۱۷ کیلومتر در ساعت بود»، اما به گفته قودجانی احتمالا روز امروز «حدود ۸۰ کیلومتر در ساعت» باشد، اما همچنان احتمال شکستن درختان و سقوط اجسام از ارتفاع وجود دارد.

در سال ۱۳۹۳ وزش طوفانی با سرعت ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت در تهران پنج کشته و ۳۰ مجروح بر جا گذاشته بود.

بر اساس گزارش‌ها، طوفان عصر سه‌شنبه در تهران که «بزرگترین طوفان چند سال اخیر» پایتخت برآورد شده، ۹ مجروح بر جا گذاشت، و شکسته شدن ۸۰ اصله درخت، سه تابلو، و دو پایه چراغ روشنایی را در پی داشت و همچنین به چند خودرو نیز خسارت وارد کرد.

به گفته قودجانی، «بیشتر جراحات مربوط به سقوط تابلویی در اتوبان تهران- کرج» بود و حال یکی از افراد زخمی «وخیم» گزارش شده است.

روز سه‌شنبه سامانه گرد و خاک و تندباد از سمت چهاردانگه در اسلام‌شهر وارد شد و در غرب استان تهران همچنین شهرستان‌های شهریار، ملارد، شهر قدس، رباط کریم، اسلام‌شهر و بهارستان را درنوردید.

روز دوشنبه نیز طوفان شهرهایی در استان آذربایجان غربی از جمله ارومیه و میاندوآب را فرا گرفت و ضمن صدمه به تأسیسات شهری، در ارومیه دو کارگر بر اثر تندباد از ساختمانی به پایین پرت شدند و جان باختند.

XS
SM
MD
LG