لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

سهیلا حجاب، زندانی سیاسی: نسل جوان امروز مانند نسل۵۷ به دنبال دیدن چهره در ماه نیست


سهیلا حجاب، زندانی سیاسی
سهیلا حجاب، زندانی سیاسی

سهیلا حجاب، حقوقدان و زندانی سیاسی، در پیامی که از زندان کرمانشاه فرستاده جمهوری اسلامی را «یک نظام ورشکسته و در حال ریزش» توصیف می‌کند و معتقد است «امروز دوره استیلای اراده مردم بر سرنوشت مردم به وسیله قانون اساسی جدید است.»

همزمان با نزدیک شدن به سالگرد انقلاب۵۷ و آغاز مراسم حکومتی در بزرگداشت آن، نسخه‌ای از پیام صوتی سهیلا حجاب به دست صدای آمریکا رسیده که ارجاعاتی نیز به نسل انقلابیون آن دوره و ادعاهای آیت‌الله خمینی دارد.

خانم حجاب در این فایل صوتی می‌گوید: «شما مردم شریف ایران همه‌گونه شرایطی برای شکل‌گیری یک انقلاب دموکراتیک را در کشور دارا هستید. همه چیز آماده است. همه آن قدرت قوی برای تغییر در کف اراده مردم است. نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن فاقد هر گونه مشروعیت اساسی و حقوقی است. کسانی که به هر وسیله و بهانه‌ای به دنبال بقای این نظام ورشکسته و در حال ریزش هستند، شریک تمام جنایت‌های این حاکمیت محسوب می‌شوند.»

او با بیان این که «این نظام نمی‌تواند جور دیگری باشد»، تصریح می‌کند: «این نظام حاضر به خروج از مناسبات ارتجاعی، ارسال سلاح برای تروریست‌ها، تجهیز لجستیکی و تأمین منابع مالی یمن، لبنان، فلسطین، عراق، سوریه و غیره نیست. دست از حمایت تروریسم بر نمی‌دارد.»

این حقوقدان معتقد است: «امروز دوره استیلای اراده مردم بر سرنوشت مردم به وسیله قانون اساسی جدید است. نسل جوان امروز بسیار هشیار است و مانند نسل ۵۷ به دنبال دیدن چهره در ماه نیست. به دنبال چهره کاریزماتیک نیست که اراده خودش را به او بسپارد.»

سهیلا حجاب که اکنون به زندان کرمانشاه تبعید شده است، پیش از این پیش از این در پیامی صوتی از زندان قرچک اعلام کرده بود که «ترس و هراسی» از جمهوری اسلامی ندارد و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سر داده بود.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG