لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

هرانا:یک زندانی سیاسی در زندان مریوان «اعتصاب دارو» کرده است


ابراهیم صدیق همدانی، زندانی سیاسی در ایران
ابراهیم صدیق همدانی، زندانی سیاسی در ایران


وبسایت حقوق بشری هرانا از اعتصاب دارو یک زندانی به نام ابراهیم صدیق همدانی در زندان مریوان خبر داده و نوشته است این زندانی سیاسی از ۵ روز پیش در این زندان دست به اعتصاب زده است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، با اعلام این خبر افزود اعتصاب این زندانی سیاسی در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان مبنی بر انتقال او و فرزندش، سالار صدیق همدانی به زندان سنندج صورت گرفته است و او از ۵ روز پیش از دریافت انسولین خودداری کرده است.

بنا بر گزارش هرانا آقای صدیق همدانی پیش از این نیز به همراه فرزند خود در تاریخ ۱۳ دی‌ماه، در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده‌ بود ؛ تحصنی که حدود ۱۰ روز پیش به دنبال وعده مساعد مسئولان پایان یافت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده،‌ ابراهیم صدیق همدانی به همراه فرزندان خود سالار و مریم صدیق همدانی اوایل اسفندماه ۹۷ بازداشت شد. گفته می‌شود خانم صدیق همدانی در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار از این زندان آزاد شده است.

شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه ابراهیم صدیق همدانی و سالار صدیق همدانی را با اتهاماتی از جمله «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» هر یک به ۱۶ سال زندان محکوم کرد.

گفته می‌شود این دو زندانی سیاسی در پرونده دیگری اوایل مرداد ماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه هر یک به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱۱ ماه زندان محکوم و به صورت حضوری این حکم به آنها ابلاغ شده است.

XS
SM
MD
LG