لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۲

خوش بینی رهبران سنا برای بازگشایی دولت فدرال


سناتور هری رید، رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا
سناتور هری رید، رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا
جلسه ای که قرار بود برای پایان دادن به تعطیلی دولت و جلوگیری از تاخیر در بازپرداخت وام های آمریکا بعد از ظهر دوشنبه با حضور رهبران کنگره در کاخ سفید برگزار شود، به تاخیر افتاد. علت این تاخیر دادن زمان بیشتر به مذاکره کنندگان برای کار بر روی طرح های مربوطه اعلام شده است.

تحلیلگران هشدار داده اند که عدم حل مشکل بودجه و مسئله دریافت وام دولت فدرال تا روز پنجشنبه می تواند تاثیرات جدی بدی روی اقتصاد آمریکا و جهان بگذارد.

با نزدیک شدن به ضرب الاجل روز پنجشنبه، هنوز نمایندگان کنگره نتوانسته اند به به یک مصالحه برسند.

روز دوشنبه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن، بخشی از روز خود را با عده ای از کارگران داوطلب یک مرکز تهیه غذا برای فقرا گذارند که شماری از آنها کارمندان دولت فدرال بودند که به مرخصی اجباری فرستاده شده اند. آقای اوباما از آنها تشکر کرد.

باراک اوباما گفت «این هفته تعطیلی دولت فدرال که امری کاملا غیر ضروری بود، وارد سومین هفته خود می شود.»

اما دوشنبه بعد از ظهر، هری رید، رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا گفت او و میچ مککانل، همکار جمهوری خواهش برای رسیدن به یک توافق نزدیک شده اند.

سناتور هری رید گفت من خیلی خوش بین هستم که این هفته برای بازگشایی دولت و باز پرداخت بدهی ها به یک توافق می رسیم.

سناتو میچ مککانل نیز گفت طی چند روز گذشته فرصت این را پیدا کردیم که تبادل نظر سازنده ای انجام دهیم که چگونه به جلو حرکت کنیم. آقای مککانل گفت او با خوش بینی هری رید هم نظر است که یک نتیجه مورد قبول دو طرف حاصل خواهد شد. او گفت گفتگو ها هنوز ادامه دارد.

در حالی که به نظر می رسد جمهوری خواهان از تلاش برای لغو تامین منابع مالی قانون اصلاح خدمات درمانی مورد حمایت باراک اوباما دست کشیده اند، اکنون دموکرات ها خواستار پایان دادن به کاهش های شدید بودجه دولت هستند که اوایل سال جاری به کنگره آورده شد؛ امری که جمهوری خواهان خواستار اجرای آن هستند.
XS
SM
MD
LG