لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۷

افزایش تمایل به طرح جمهوریخواهان سنا


درحالی که بنظرمی رسد کوشش های باراک اوباما برای رسیدن به توافق با جمهوریخواهان مجلس نمایندگان متوقف شده است، بر علاقه قانونگذاران به طرح جمهوریخواهان سنا برای پایان دادن به بن بست در بودجه دولت افزوده می شود.

پیشنهاد سوزان کالینز، سناتور جمهوریخواه هزینه عملیات دولت را برای شش ماه دیگر در سطوح فعلی تامین خواهد کرد. همچنین مجوز دولت برای وام گیری را تا ژانویه تمدید می کند.

مقامات می گویند بر اساس شرایط جاری روز پنجشنبه فقط پول محدودی جهت پرداخت صورتحساب ها برای دولت باقی خواهد ماند.

در این میان، جان بینر، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان روز شنبه گفت مذاکرات با باراک اوباما برای پایان دادن به تعطیلی ١٢ روزه بخش هایی از دولت متوقف شده است.

قانونگذاران در کوشش برای رسیدن به مصالحه جلسات محرمانه ای تشکیل داده اند.

آقای اوباما روز شنبه در سخنرانی رادیوئی هفتگی خود گفت در دیدار با اعضای کنگره یک توافق بدست آمد: نیاز به پرهیز از پیامدهای عدم انجام تعهدات کشور.

رئیس جمهوری گفت صدمه دیدن اعتبار کشور گرفتن وام را برای هرکسی در آمریکا گرانتر خواهد ساخت و آنچه را او خودداری هر خانواده و شرکتی ازپرداخت مالیات نامید، موجب خواهد شد. اوباما گفت نکول همچنین تاثیر تضعیف کننده ای بر بازارهای جهانی خواهد داشت.

باک مک کیون، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان پیام جمهوریخواهان را قرائت کرد و گفت دو طرف با تصویب قانونی که از ارتش و خانواده های نظامیان در جریان بسته بودن دولت حمایت می کند، زمینه مشترکی پیدا کردند، و حالا باید به کاربرای توافق های بیشتر ادامه دهند.

در این میان، مسئولان سه پارک مشهور ملی آمریکا اعلام کردند پس از رسیدن فرمانداران محلی به توافق با دولت فدرال، در روزهای آینده این پارک ها را بازگشایی خواهند کرد. ایالت ها موافقت کرده اند پول مورد نیاز برای فعالیت پارک ها را فراهم آورند.

پیشتر در روزجمعه، وزیران دارائی گروه ٢٠ در جلسه ای در واشنگتن از دولت آمریکا خواستند بن بست جاری را بسرعت برطرف کند.
XS
SM
MD
LG