لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۱

سخنگوی کاخ سفید: کنگره درست عمل خواهد کرد


در نهمین روز بحران بودجه آمریکا، کاخ سفید می گوید بر این باور است جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان کار درست را انجام خواهند داد و لایحه بالا بردن سقف بدهی و گشودن بخش هایی از دولت را که بسته هستند تصویب خواهند کرد.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه همچنین گفت باراک اوباما، به وزارت دفاع و دفتر بودجه دستور داده است یک راه قانونی فوری برای پرداخت مزایا به خانواده های نظامی، که در جریان بسته بودن دولت قطع شده است پیدا کنند.

جان بینر رئیس مجلس نمایندگان از دولت به دلیل متوقف ساختن پرداخت ها انتقاد کرده است. او گفت کنگره در قانونی که پیش از بسته شدن دولت در اول اکتبر تصویب کرد به پنتاگون اجازه داد به پرداخت ها ادامه دهد.

در این میان، نتایج یک نظر سنجی جدید حاکی است فقط پنج درصد آمریکایی ها شیوه کنگره را در انجام وظایفش تائید می کنند.

نظرسنجی نشان می دهد ٦٢ درصد ١٢٠٠ نفری که از آنها پرسش شد، جمهوری خواهان را مسئول بسته شدن بخشی از دولت می دانند.

در نظرسنجی مشترک اسوشیتدپرس و موسسه جی اف کی همچنین معلوم شد میزان تائید باراک اوباما رئیس جمهوری به ٣٧ درصد رسیده است.

درحالی که کشور با ضرب الاجل بالا بردن سقف بدهی با نکول بدهی هایش روبرو است، آقای اوباما روز سه شنبه سعی کرد به جهان اطمینان دهد که آمریکا همیشه بدهی های خود را پرداخته است.

او از کنگره درخواست کرد لایحه بودجه را برای بازگشایی دولت تصویب کند و سقف بدهی را بالا ببرد، اما بار دیگر گفت تا این کار انجام نگیرد با جمهوریخواهان مجلس نمایندگان مذاکره نخواهد کرد.

جان بینر رئیس مجلس گفت از پاسخ رئیس جمهوری متاسف است و افزود سقف بدهی همیشه ابزاری برای چانه زدن بوده است و آمریکا نمی تواند اگر پولی در دست ندارد، به خرج کردن ادامه دهد.
XS
SM
MD
LG