لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۶

بلینکن در دیدار با بانوی اول اوکراین: نسبت به کمک به اوکراینی‌ها کاملا متعهدیم


دیدار بانوی اول اوکراین و وزیر امور خارجه ایالات متحده
دیدار بانوی اول اوکراین و وزیر امور خارجه ایالات متحده

وزیر امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه با اولنا زلنسکا بانوی اول اوکراین در واشنگتن دی سی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، وزیر امور خارجه ایالات متحده بر تعهد کامل آمریکا برای کمک به اوکراین برای پیروزی در جنگ نابرابر با روسیه تاکید کرد.

آنتونی بلینکن و بانوی اول اوکراین، در مورد هزینه‌های فزاینده انسانی تجاوز تمام عیار روسیه به اوکراین نیز گفتگو و تبادل نظر کردند.

بلینکن در این دیدار ادامه حملات وحشیانه روسیه را که منجر به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان بی‌گناه و ویران کردن خانه‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و سایر زیرساخت های نظامی می‌شود، به شدت محکوم کرد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده از اقدام بانوی اول اوکراین، برای کمک به اوکراینی های آسیب دیده از جنگ قدردانی کرد و تاکید کرد که ایالات متحده به کمک به اوکراین برای غلبه بر چالش های اقتصادی و بشردوستانه مهمی که با آن روبه‌رو است، از جمله حمایت از طرح سلامت روان بانوی اول برای شهروندان آسیب دیده از جنگ حمایت خواهد کرد.

بلینکن تصریح کرد: «ایالات متحده همچنان به کمک به مردم اوکراین برای بهبود و بازسازی ویرانی‌های جنگ نابرابری که پوتین بر آنها تحمیل کرده متعهد است.»

قرار است بانوی اول اوکراین روز سه‌شنبه با جیل بایدن بانوی اول ایالات متحده دیدار کند. وی همچنین روز چهارشنبه در کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG