لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

دیدار غیرمترقبه جیل بایدن با همسر زلنسکی در اوکراین


دیدار جیل بایدن، بانوی اول آمریکا با اولنا زلنسکا همسر رئیس‌جمهوری اوکراین در یک مدرسه دولتی در اوژاراد، ۸ ماه مه - رویترز
دیدار جیل بایدن، بانوی اول آمریکا با اولنا زلنسکا همسر رئیس‌جمهوری اوکراین در یک مدرسه دولتی در اوژاراد، ۸ ماه مه - رویترز

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز یکشنبه در سفری غیرمترقبه به اوکراین رفت و با همسر رئیس‌جمهوری اوکراین، اولنا زلنسکا دیدار کرد.

خانم بایدن روز یکشنبه و همزمان با روز مادر در آمریکا بعد از دیدار از پناهجویان اوکراینی در اسلواکی، در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین سفر کرد و با همسر رئیس‌جمهوری اوکراین دیدار کرد.

این دیدار در یک مدرسه دولتی در شهر اوژاراد که محل اسکان پناهجویان است، انجام گرفت، و بانوی اول هدف از این سفر را پشتیبانی از مردم اوکراین اعلام کرد.

جیل بایدن گفت که «من فکر کردم مهم است که به مردم اوکراین نشان دهیم این جنگ می‌بایست به پایان برسد.»

در این دیدار میان جیل بایدن و اولنا زلنسکا، بانوی اول آمریکا با اهدای دسته‌گلی به همسر رئیس‌جمهوری اوکراین، گفت: «مردم آمریکا در این جنگ خشونت‌بار در کنار مردم اوکراین ایستاده‌اند.»

اولنا زلنسکا که بعد از تهاجم روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه برای نخستین بار است که در فضایی عمومی دیده می‌شود با ستودن شجاعت بانوی اول آمریکا برای سفر به اوکراین گفت که «ما اهتمام شما در انجام این سفر در میانه این شرایط جنگی و در خلال عملیات و آژیر جنگی را درک می‌کنیم.»

خانم بایدن براساس برنامه، دیداری چهار روزه از منطقه دارد و قرار است روز دوشنبه منطقه را ترک کند.

XS
SM
MD
LG