لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

نسخه عربی سریال محبوب «اداره» باز‌تولید می‌شود


استیو کارل
استیو کارل

استودیوی «ام‌بی‌سی» متعلق به عربستان سعودی سرگرم تولید نسخه جدیدی از سریال کمدی «اداره» به زبان عربی است.

نسخه اصلی سریال «اداره» محصول شبکه «بی‌بی‌سی» بود و بعدها نسخه آمریکایی آن نیز با بازی استیو کارل توسط شبکه «ان‌بی‌سی» ساخته شد و شهرتی جهانی یافت.

نسخه عربی این سریال با عنوان «المکتب» را هشام فتحی مصری کارگردانی می‌کند و تعدادی از بازیگران مطرح خاورمیانه در آن حضور دارند.

خبر ساخت این سریال جدید در شرایطی منتشر می‌شود که نزدیک بیست سال از پایان نسخه بریتانیایی، و حدود ده سال از اتمام نسخه آمریکایی این مجموعه می‌گذرد.

استودیوی «ام‌بی‌سی» یکی از غول‌های تولید محصولات دنیای هنر و سرگرمی در خاورمیانه است و امتیاز تولید سریال اداره را از شبکه بی‌بی‌سی خریده است.

فیلم‌برداری مجموعه تلویزیونی المکتب از اواخر ماه میلادی جاری آغاز می‌شود و ماجراهای شخصیتی به نام مالک التمعیفی را به تصویر می‌کشد. این شخصیت شوخ‌طبع و خودشیفته‌ یک تاجر بزرگ کاغذ است که در پی اتفاقاتی به کارمند یک شرکت ارائه خدمات پیک تبدیل می‌شود.

به گفته آندره رنو، یکی از مدیران فروش محتوای بی‌بی‌سی، هرچند که شاید ماهیت کارهای اداری در سال ۲۰۲۲ کمی متفاوت باشد، ولی روابط انسانی، رقابت‌های کوچک، دوستی‌ها، شوخی‌ها، ‌و رئیسی که تصمیمات احمقانه‌ای می‌گیرد، هنوز به همان میزان وجود دارد.

او در ادامه افزود که مطمئن است که مخاطبان این مجموعه هم مانند مردم بریتانیا، از تماشای این سریال لذت خواهند برد.

نسخه عربی سریال «اداره» در بیست قسمت، اواخر امسال از شبکه‌های تلویزیونی ام‌بی‌سی، و از پلتفرم اینترنتی آن پخش می‌شود.

در سال‌های اخیر نسخه‌های متنوع کانادایی، شیلیایی، فرانسوی، هندی، لهستانی سریال اداره ساخته شده است. ام‌بی‌سی، دوازدهمین شبکه بین‌المللی است که حق تولید سریال را از بی‌بی‌سی می‌خرد.

XS
SM
MD
LG