لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۸

ریزش مشترکان «نتفلیکس» و راهکارهای این‌ شبکه اینترنتی برای مدیریت بحران


ریزش شدید و غیرمنتظره مشترکان «نتفلیکس» باعث شده است که این شبکه اینترنتی سرانجام به ایجاد تغییرات مهمی در نحوه ارائه سرویس خود تن دهد.

ابن تغییرات احتمالی که بخشی از آن سه شنبه اعلام شد، با هدف بازیابی شتاب از دست رفته این شبکه طراحی شده است.

نظارت دقیق برای به حداقل رساندن اشتراک گذاری رمز عبور، و ایجاد یک اشتراک کم‌هزینه‌تر با تبلیغات از جمله راهکارهای ارائه شده است.

نتفلیکس که به دلیل قرنطینه اجباری ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در وضعیت مالی بسیار خوبی بود، با رفع محدودیت‌ها و حضور رقبای سرسختی مانند شبکه‌های اپل و دیزنی، تعداد زیادی از مشترکان خود را طی هفته‌های گذشته از دست داد.

تعداد مشترکان نتفلیکس در سه ماهه نخست سال میلادی جاری حدود دویست هزار کاهش یافت. از شش سال پیش که نتفلیکس سرویس خود را در اکثر نقاط جهان به غیر چین،‌ در دسترس عموم قرار داد، این نخستین ریزش جدی مشترکان این شبکه محسوب می‌شود.

البته بخشی از این ریزش به دلیل خروج نتفلیکس از روسیه است که منجر به از دست رفتن حدود هفتصد هزار مشترک این شبکه پخش فیلم اینترنتی شد.

با این حال نتفلیکس پیش‌بینی می‌کند که در سه ماهه آوریل تا ژوئن نزدیک به دو میلیون مشترک دیگر از دست بدهد.

فرسایش ناشی از یک سال رشد تدریجی آهسته‌تر سرمایه‌گذاران نتفلیکس را به وحشت انداخته است. پس از افشای عملکرد ناامیدکننده نتفلیکس، سهام این شرکت در معاملات طولانی‌مدت بیش از ۲۵ درصد سقوط کرد.

اگر این افت سهام در روزهای آینده ادامه پیدا کند، نتفلیکس بیش از نیمی از ارزش خود را در سال جاری از دست می‌دهد و در کمتر از چهار ماه حدود ۱۵۰ میلیارد دلار از ثروت سهام‌داران از بین خواهد رفت.

مدیران نتفلیکس امیدوارند که با ایجاد تغییرات مورد نظر خود وضعیت کنونی را تغییر دهند و با پشتوانه بیش از ۲۲۱ میلیون مشترک در سراسر جهان، ضررهای مالی را جبران کنند.

شرکت‌های رایانه‌ای و خدمات پخش فیلم و سریال، در دوران قرنطینه و همه‌گیری کرونا با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان و کاربرانشان روبرو شدند.

XS
SM
MD
LG