لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۴

شکایت شاهزاده هری؛ نبرد دیگری علیه نشریات زرد آغاز شد


هری و همسرش مگان
هری و همسرش مگان

وکلای شاهزاده هری، پنجشنبه گفتند که مقاله‌ منتشره در یکی از نشریات بریتانیا درباره نبرد حقوقی او با دولت بریتانیا درباره تدابیر امنیتی شخصی، به طور ضمنی نوه ملکه بریتانیا را به دروغگویی ‌و تلاش برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی متهم کرده است.

شاهزاده هری از «آسوشیتد نیوزپیپر»، ناشر «میل آن ساندی» به دلیل افترا در مقاله منتشره در ماه فوریه که ادعا کرده بود او جزئیات مبارزه قانونی خود برای بازگرداندن حفاظت پلیس را از عموم پنهان کرده، شکایت کرد.

این نشریه در عین حال مدعی شده بود که نزدیکان شاهزاده هری، تلاش کرده‌اند تا با اظهارات غیرواقعی نظر مثبت افکار عمومی را به سوی او جلب کنند.

آسوشیتد نیوزپیپر، توهین‌آمیز بودن این مقاله را رد کرده است.

این آخرین دعوای حقوقی میان هری و همسرش مگان با این مجموعه انتشاراتی است که بیانگر بیزاری آنها از نشریات زرد بریتانیا و انتقاد دائمی از این زوج سلطنتی است.

هری و همسرش مگان
هری و همسرش مگان

جلسه مقدماتی روز پنجشنبه دادگاه عالی لندن برای تعیین این موضوع بود که آیا خواننده به این نتیجه می‌رسد که مقاله مورد نظر «طبیعی و عادی» است یا برداشت دیگری خواهد داشت.

جاستین راشبروک، وکیل هری در دادگاه مدعی شد که این مقاله «کاملا منفی» به معنی این است که شاهزاده در بیانیه‌ای که درباره جزئیات حفاظت شخصی خود منتشر کرده است، دروغ می‌گوید.

شاهزاده هری در این بیانیه گفته است که همیشه حاضر بوده تا هزینه حفاظت پلیس از خود را در زمان حضور در بریتانیا بپردازد.

راشبروک در ادامه افزود که یک خواننده عادی تصور می‌کند که هری سعی کرده است تا مبارزه قانونی خود با دولت را در این باره مخفی نگه دارد، و انتظار دارد که مردم برای حمایت از او هزینه کنند.

اندرو کالدکات، وکیل روزنامه ضمن رد این ادعا گفت که چنین نتیجه‌گیری‌هایی یک «جهش کوانتومی» خواهد بود، و این مقاله بی‌تردید نشان می‌دهد که تیم روابط عمومی هری در انتشار مطالبی که باعث سردرگمی مردم می‌شود و نه خود شاهزاده، دست داشته‌اند.

او مدعی شد که این مقاله صرفا بازتاب‌دهنده این است که هری در ابتدا به دنبال مخفی نگاه داشتن نبرد خود با دولت بوده است، ولی در ادامه کمی کوتاه آمد.

قاضی پس از شنیدن نظرات طرفین، نظر خود را در جلسه بعدی دادگاه اعلام می‌کند.

هری و همسرش مگان
هری و همسرش مگان

هری ۳۷ ساله و همسرش مگان ۴۰ ساله، دوک و دوشس ساسکس، جمعه گذشته برای نخستین بار از زمان کناره‌گیری دو سال پیش از مسئولیت‌های سلطنتی، در بریتانیا حاضر شدند.

آنها برای شرکت در مراسم شکرگزاری جشن پلاتینیوم یا هفتادسالگی سلطنت ملکه الیزابت دوم به بریتانیا سفر کردند.

این زوج، پس از کناره‌گیری از مسئولیت‌های سلطنتی به آمریکا مهاجرت کردند و همراه با دو فرزند خود در ساکن ایالت کالیفرنیا هستند. شاهزاده هری همواره گفته است که مطبوعات و نشریات زرد مخل آرامش و سلامت روان آنها هستند.

مگان سال گذشته در یک نبرد حقوقی دیگر موفق به شکست نشریه میل آن ساندی شد زیرا بخش‌هایی از نامه‌های شخصی او به پدرش را منتشر کرده بود.

XS
SM
MD
LG