لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۴

از اتهام نژادپرستی تا تمایل به خودکشی؛ مگان و هری در گفتگوی جنجالی با اپرا وینفری درباره خانواده سلطنتی بریتانیا چه گفتند


این مصاحبه یکشنبه شب از شبکه «سی بی ای» آمریکا پخش شد
این مصاحبه یکشنبه شب از شبکه «سی بی ای» آمریکا پخش شد

«مگان مارکل»، همسر شاهزاده هری بریتانیا در یک گفتگوی دو ساعته با «اپرا وینفری» چهره مشهور تلویزیونی آمریکا که از شبکه «سی بی اس» پخش شد، با ادعاهایی جنجال‌برانگیز توجه جهانیان را به سوی خانواده سلطنتی بریتانیا جلب کرده است. مگان و هری در این گفتگو از چالش‌های زندگی یه سبک سلطنتی، آزار رسانه‌ها، تصمیم برای ترک وظایف سلطنتی خود و نقل مکان به لس آنجلس گفتند.

اتهام نژادپرستی

مگان در این مصاحبه گفت پسر یک ساله مگان و هری ، آرچی از داشتن عنوان شاهزاده محروم شد و به او گفتند حتی تدابیر امنیتی نیز شامل حال او نمی‌شود.

مگان همچنین گفت زمانی که باردار بود تعدادی از اعضای خانواده سلطنتی نگرانی‌هایی را در مورد درجه تیرگی پوست او با هری در میان گذاشتند و اینکه چه تأثیری می‌تواند بر خانواده سلطنتی بگذارد.

او نگفت چه کسانی این نگرانی را مطرح کرده‌اند.

فکر خودکشی

مگان مارکل به اپرا وینفری گفت زمانی که باردار بود به نقطه‌ای رسید که دلش می‌خواست به زندگی‌اش پایان دهد.

او گفت زمانی که درخواست کمک کرد، یکی از اعضای ارشد خانواده سلطنتی به او گفت چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و اعتبار خانواده سلطنتی را خدشه‌دار می‌کند.

شاهزاده هری نیز پیشتر در مورد مشکلات روحی خود صحبت کرده است و در حال ساخت مجموعه‌ای در مورد سلامت روان با همکاری اپرا وینفری است که به زودی از «اپل تی وی» پخش خواهد شد.

سکوت و دروغ

مگان مارکل در بخشی از مصاحبه گفت همیشه در زندگی مستقل بوده و حامی اینکه زنان از صدایی که دارند استفاده کنند ولی در خانواده سلطنتی او را «ساکت کردند».

مگان همچنین گفت خانواده سلطنتی نه تنها از او در برابر دروغ‌های رسانه‌ها محافظت نکرد بلکه برای حفاظت از دیگر اعضای خانواده سلطنتی دروغ‌های دیگری منتشر کرد.

روابط با ملکه

مگان در بخش‌هایی از مصاحبه گفت که پیش از ازدواج با هری، کوچکترین آشنایی با سنت‌های خانواده سلطنتی نداشت و سعی نکرده بود در این باره تحقیق کند.

او گفت فکر می‌کرد برخی از آداب همچون تعظیم کردن برای عموم است و فکر نمی‌کرد باید جلوی «مادربزرگ» هم تعظیم کرد اما زمانی که هری گفت «او ملکه است» متوجه شد این آداب و رسوم در خانه هم برقرار است.

مگان روابط با ملکه را «بسیار خوب» توصیف کرد و گفت رفتار گرمش او را یاد مادربزرگ خودش می‌انداخت و با او احساس راحتی می‌کرد.

رهایی از بن‌بست

شاهزاده هری گفت به رغم داشتن زندگی مرفه احساس می‌کرد «گیر افتاده است» اما مگان نجاتش داد. پسر کوچک ولیعهد بریتانیا گفت پدر و برادرش نیز در نقش‌های خود «گیر افتاده‌اند».

هری گفت زمانی که او و مگان در حال تصمیم‌گیری برای کناره‌گیری از وظایف سلطنتی خود بودند، چالرز پدر او، جواب تلفن‌های او را نمی‌داد.

او گفت احساس می‌کرد باید برای حفظ سلامت روان خود، همسر و پسر کوچکش قدمی بردارد.

XS
SM
MD
LG