لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۲

اثری از هواپیمای مالزی در منطقه جستجو نیست


منطقه تحت جستجوی پرواز شماره ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی در روز جمعه در این نقشه مشخص شده است.
منطقه تحت جستجوی پرواز شماره ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی در روز جمعه در این نقشه مشخص شده است.

منطقه جدیدی که برای جستجوی هواپیمای گمشده مالزی زیر نظر قرار دارد، در ۱۸۵۰کیلومتری غرب شهر پرت استرالیا واقع است.

وزیر دفاع مالزی می گوید در منطقه تحت جستجوی جدید در سواحل غربی استرالیا هیچ اثری از قطعات هواپیمای مالزی پیدا نشده است.

هشام الدین حسین، وزیر دفاع مالزی روز شنبه در یک کنفرانس خبری گفت با خانواده های شماری از مسافران هواپیما دیدن کرده، ولی درباره اشیای شناوری که در جستجو در ۱۸۵۰ کیلومتری غرب شهر پرت استرالیا دیده شده بود، خبر تازه ای برای آنها ندارد.

سازمان امنیت دریایی استرالیا می گوید یک هواپیمای تجسسی اوریون روز جمعه تصاویری از اشیای شناور در آب ارسال کرده و مقامات سرگرم بررسی تصاویر هستند. یک ناو گشتی چینی هم در منطقه مشغول جستجو است و به زودی می تواند موقعیت اشیای شناور را شناسایی کند.

روز جمعه، بعد از آن که مأموران تحقیق به این نتیجه رسیدند که سرعت هواپیما از برآوردهای قبلی بیشتر بوده و در نتیجه سریعتر سوخت موجود در مخزن بنزین را تمام کرده، محل جستجو را بیش از هزار کیلومتر به جهت شمال شرقی تغییر دادند.

آقای هشام الدین حسین گفت با درنظرگرفتن جریان آب اقیانوس، منطقه جدید جستجو هنوز هم با محلی که قطعات شناور بر آب مشاهده شده در تصاویر ماهواره ای همخوانی دارد. وی اشاره نکرد که تصاویر چه زمانی برداشته شده است.

دورافتاده بودن محل جستجو و شرایط بد جوی جلوی دسترسی تیم جستجو به قطعات شناوری را – که احتمال می رود بقایای هواپیمای پرواز ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی باشد – گرفته است. هواپیما در روز هشتم مارس با ۲۳۹ سرنشین از کوآلا لامپور راهی پکن بود.

مقامات استرالیا می گویند روز جمعه ۱۰ هواپیما در مأموریت جستجو شرکت کردند. ۶ کشتی هم به منطقه جستجو اعزام شده اند.

پس از پیدا شدن لاشه و قطعات هواپیما، تلاش ها بر پیدا کردن جعبه سیاه متمرکز خواهد شد تا دلایل سقوط هواپیما روشن شود.

مقامات مالزی پس از تحلیل داده های موجود به این نتیجه رسیده اند که هواپیما جایی در وسط اقیانوس، و به فاصله زیاد از خاک هر کشوری در منطقه سقوط کرده است.
XS
SM
MD
LG