لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۲

نخست وزیر مالزی: هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرده


آخرین گزارشها حاکی است که هواپیما گمشده مالزی در اقیانوس هند سقوط کرده است.

نجیب رزاق نخست وزیر مالزی عصر دوشنبه به خانواده های سرنشینان هواپیمای گمشده اطلاع داد که بر اساس آخرین اطلاعات هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرده و کسی زنده نمانده است.

نخست وزیر مالزی سپس در کنفرانس رسانه ای خود گفت بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و تحلیل آنها توسط کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که پرواز ۳۷۰ در بخش جنوبی اقیانوس هند سقوط کرده است. نخست وزیر مالزی گفت روز سه شنبه در کنفرانس رسانه ای دیگری درباره جزئیات اطلاعاتی ارائه خواهد داد.

در همین حال، روز سه شنبه هوای بد و آبهای نا آرام، باعث شد ادامه جستجوها برای یافتن قطعات احتمالی هواپیما به حالت تعلیق در آید.

اداره امنیت دریایی استرالیا روز سه شنبه گفت بادهای شدید، باران سنگین، و ابرهای در ارتفاع پایین به این معنا است که هواپیما ها نمی توانند در منطقه با امنیت پرواز کنند و امواج شش متری نیز باعث عدم حضور کشتی های جستجو در منطقه شد.

تاکنون تلاش های بین المللی برای یافتن آثاری از هواپیما به جایی نرسیده است. تحقیقات ادامه دارد و کارشناسان مشغول بررسی آخرین اطلاعات رسیده هستند.

یک کشتی نیروی دریایی استرالیا روز دوشنبه گفت احتمالاً پاره هایی از هواپیمای گمشده مالزیایی را که بر روی اقیانوس هند شناور بود یافته است. این کشتی حداکثر تا صبح روز سه شنبه (به وقت محلی) به این پاره ها دست خواهد یافت.

گزارش نخست وزیر مالزی از سقوط هواپیما
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00
دانلود

رسانه های چین روز دوشنبه گفتند هواپیمایی که در عملیات جستجوی هواپیمای مسافری ناپدید شده مالزی است، «اشیاء مشکوک» شناوری را در جنوب اقیانوس هند کشف کرده است. به گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا ۲ شئی نسبتا بزرگ و چندین شئی کوچکتر در چندین کیلومتر پراکنده اند.

نیروی دریایی آمریکا نیز اعلام کرد برای کمک به یافتن هواپیما یک ردیاب جعبه سیاه به منطقه می فرستند.

فرماندهی نیروهای دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد اعلام کرد ردیاب «تود پینجر لوکیتور» قابلیت شنوایی بسیار حساسی دارد که در صورت پیدا کردن قطعات هواپیما، می تواند تا عمق ۶۱۰۰ متری جعبه سیاه را ردیابی کند.

در دستگاه موسوم به جعبه سیاه اطلاعاتی با جزئیات درباره آنچه در هواپیما رخ می دهد ضبط شده است.
XS
SM
MD
LG