لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۲

اف. بی. آی: بررسی کامپیوترهای پرواز ۳۷۰ در حال اتمام است


مدير عامل اداره آگاهی فدرال آمريکا (اف. بی. آی.)، آقای جیمز کومی، در حال دادن گزارش به کمیته فرعی مجلس نمایندگان - چهارشنبه ۶ فروردين (۲۶ مارس)
مدير عامل اداره آگاهی فدرال آمريکا (اف. بی. آی.)، آقای جیمز کومی، در حال دادن گزارش به کمیته فرعی مجلس نمایندگان - چهارشنبه ۶ فروردين (۲۶ مارس)
بنا به گزارش خبرگزاری رويترز، جیمز کومی مدير عامل اداره آگاهی فدرال آمريکا (اف. بی. آی.)، روز چهارشنبه ۶ فروردين (۲۶ مارس) به کمیته فرعی مجلس نمایندگان گفت که او انتظار دارد سازمان متبوع وی کار بازرسی پرونده های کامپيوتری مربوط به هواپيمای گم شده متعلق به شرکت هواپيمايی مالزيايی را ظرف يکی دو روز آينده به اتمام برساند.

آقای کومی، که در مورد بودجه سال مالی ۲۰۱۵ به کميته فرعی مجلس در امور بودجه گزارش می داد، گفت مقامات مالزيايی مدارک کامپيوتری را به اف بی آی داده اند و بررسی اين مدارک در شرف تکميل است.
وی گفت، «تیم های ماموران اف بی آی به کار بی وقفه بر روی اين مدارک گمارده شده اند. بيش از اين نمی خواهم در يک جلسه علنی چيزی بگويم، اما انتظار دارم که اين کار بزودی تمام شود. در عرض یک یا دو روز ما کار را به پایان خواهيم رساند.»

مدير اداره آگاهی فدرال آمريکا نگفت از تجزيه و تحليل اين مدارک انتظار دارد چه چيزی دستگيرش شود. او همچنين شايعات مبنی بر اين که مقامات مالزی از دريافت کمک های پيشنهادی اف بی آی استقبال نکرده بودند را رد کرد. اف بی آی برای ارايه کمک به تحقيقات در مورد هواپيمای پرواز شماره MH370 که بيش از دو هفته از مفقود شدنش می گذرد پيشقدم شده بود.

در حالی که تصاویر ماهواره ای جدید بیش از ۱۰۰ شيئی را در جنوب اقیانوس هند نشان می داد که ممکن است از جت مفقود شده باقی مانده باشد، جستجو برای هواپیما روز چهارشنبه نيز ادامه داشت. تصور می شود هواپيمای مذکور پس از هزاران کيلومتر پرواز در مسيری خارج از آنچه که برايش تعيين شده بود روز ۱۷ اسفندماه سال گذشته (۸ مارس ۲۰۱۴ ميلادی) سقوط کرد و تمامی ۲۳۹ نفر سرنشین آن در اين حادثه جان باخته اند.
XS
SM
MD
LG