لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۱

سخنگوی دولت: اطلاعات مطهری درباره حصر کافی نیست


یک روز پس از آنکه علی مطهری از رئیس جمهوری ایران خواست که نسبت به وظایف قانونی خود بی‌تفاوت نباشد و برای رفع حصر منتقدان حکومت تلاش کند، سخنگوی دولت ایران اعلام کرد که دولت به مساله حصر بی‌تفاوت نیست و آقای مطهری همه اطلاعات را در اختیار ندارد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «آقای مطهری نماینده شجاع، متدین و صریح‌اللهجه‌ای است که براساس وظایف قانونی خود مطالبی را بیان می‌کند ولی قطعا همه اطلاعات نیز در اختیار مطهری نیست. دولت در پاره‌ای از موارد ضروری نمی‌داند که اقدامات خود را رسانه‌ای کند».

او تاکید کرد که دولت نسبت به مساله حصر بی‌تفاوت نیست و برخود فرض می‌داند که تعهدات رئیس جمهوری در زمان انتخابات عملی شود. نوبخت اضافه کرد: «گاهی برخی اخبار برای اقناع احساسات منتشر می‌شود اما ما می‌خواهیم در راستای آرامش جامعه و به شکلی که همه گروه‌ها رضایت داشته باشند اقدام کنیم.»

علی مطهری نماینده مجلس ایران، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی که روز سه‌شنبه 15 مهر منتشر شد، از او خواست که به مسئولیت خود در قبال حصر غیرقانونی میرحسین موسوی و مهدی کروبی عمل کند. او از روحانی خواست تا با توجه به نزدیکی مناسبت عید غدیر، برای رفع حصر رهبران معترضان تلاش کند در غیر این صورت منتظر طرح سوال او از رئیس جمهوری در مجلس باشد.

سخنگوی دولت ایران پیش از این نیز در واکنش به درخواست‌ها از دولت برای رفع حصر گفته بود که دولت اقداماتی انجام داده و موضوع حصر را با حساسیت پیگیری میکند اما لزومی به انتشار اخبار اقدامات خود نمی‌بیند.

حسن روحانی در رقابت‌های انتخاباتی خود وعده داد که برای رفع حصر رهبران معترضان سال ۱۳۸۸ تلاش کند اما کمتر از یکسال پس از انتخاب حسن روحانی، محمد خاتمی در گفت و گویی گفت که به نظر می‌رسد هر چه راجع به رفع حصر گفته شود، شرایط بدتر می‌شود.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبرای معترضان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ ، از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ خورشیدی در حصر خانگی به سر می‌برند. موسوی و کروبی در طول این مدت بارها برای عمل جراحی در بیمارستان بستری شده‌اند.

XS
SM
MD
LG