لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۷

نگرانی پزشک میرحسن موسوی از عدم پیگیری درمان او


میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸
میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸

یکی از پزشکان معالج میرحسین موسوی، از نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، نسبت به عدم پیگیری مناسب درمان او ابراز نگرانی کرد و گفت راه تماسی با ماموران امنیتی ندارند تا بتوانند از وضعیت بیمار آگاه شوند.

به گزارش وبسایت کلمه، آقای موسوی روز ۹ اردیبهشت ماه به دلیل بیماری قلبی به بیمارستان منتقل شد، اما پس از گذشت یک روز به حصر خانگی بازگردانده شد. وی مدتی است که دچار بیماری قلبی و دیگر مشکلات جسمی شده، اما به گفته دختران او، مسئولان امنیتی در امر درمان تعلل می کنند.

پزشک معالج آقای موسوی که نامی از او برده نشده است، در گفتگویی که روز شنبه در وبسایت کلمه منتشر شد، با بیان این که شیوه درمان کاملا روشن است گفت «اگر بخواهند، به راحتی می شود او را درمان کرد، اما اگر اراده بر این باشد که درمان نشود، من دیگر نمی دانم.»

ميرحسين موسوی و همسرش زهرا رهنورد، به همراه مهدی کروبی – دیگر نامزد معترض به نتیجه انتخابات ۵ سال پیش که منجر به انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد شد – از بهمن ماه ۱۳۸۹ تاکنون، در حبس خانگی به سر می برند.

به گفته پزشک معالج موسوی گویا مسئولان امنیتی می خواهند خودشان دستگاه های مربوط به توانبخشی را تهیه کنند تا آن کار در محل حصر یا محل دیگری انجام شود و «ظاهرا قصد ندارند ایشان را به بیمارستان منتقل کنند.»

کلمه در ادامه از قول وی می نویسد «با بردن چند وسیله پزشکی به منزل، درمان جواب نمی دهد. ما پیشنهادمان را به آقایان داده و با مرکز بازتوانی هم هماهنگ کرده بودیم، اما گویا این هفته تماس گرفته و پرسیده بودند چه وسایلی لازم است.»

وبسایت کلمه، به همراه چند وبسایت دیگر از جمله سحام نیوز، اخبار مربوط به موسوی، کروبی و دیگر افرادی که نسبت به تشدید فضای امنیتی در ایران، از سال ۸۸ به این سو، ناراضی هستند را پوشش می دهند.
XS
SM
MD
LG