لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۵

شکایت نمایندگان مجلس از مطهری به خاطر پرداختن به رفع حصر


علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس، از معدود مدافعان رفع حصر رهبران معترضان سال 88 است
علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس، از معدود مدافعان رفع حصر رهبران معترضان سال 88 است

تعدادی از نمایندگان مجلس شکایت‌نامه‌ای علیه علی مطهری، نماینده تهران، تنظیم و به محمد حسن ابوترابی‌فرد، رئیس «هیات نظارت بر نمایندگان» ارائه کرده‌اند.

روح الله حسینیان نماینده تهران در مجلس، روز چهارشنبه با تایید این خبر گفت که این اقدام با هدف «تغییر رویکرد مطهری از سوی نمایندگان صورت گرفته است.»

خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس ایران، در این باره گزارش داده است که بعد از بعد از اظهارات علی مطهری در نجف‌آباد درباره رفع حصر، ‌برخی نمایندگان مجلس از مطهری به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردند. نمایندگان این اظهارات مطهری را دور از شأن نمایندگی‌اش دانسته‌اند.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، از معدود چهره‌های اصولگرا در جمهوری اسلامی است که از رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد دفاع می‌کند. این سه، که محافظه کاران نزدیک به رهبر ایران از آنان به عنوان سران فتنه یاد می‌کنند، از بهمن ماه سال ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

مطهری بارها به حصر این سه معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، بدون برگزاری دادگاه، اعتراض کرده است. این نماینده مجلس چندی پیش گفت که موضوع حصر رهبران معترضان سال ۸۸، آن هم بدون برگزاری دادگاه را در جلسه‌ای با آیت الله خامنه‌ای در میان گذاشته است. به گفته وی رهبر ایران پاسخ داد: «جرم اینها بزرگ است و اگر امام (ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

XS
SM
MD
LG