لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۱

بانوی اول امریکا، میزبان بحث در زمینه آموزش


ابراز تشکر میشل اوباما پس از سخنرانی در دانشگاه پکن، شنبه، ۲۲ مارس ۲۰۱۴
ابراز تشکر میشل اوباما پس از سخنرانی در دانشگاه پکن، شنبه، ۲۲ مارس ۲۰۱۴

سفر خانم اوباما حول محور آموزش است و کاری با مسائل مورد اختلاف آمریکا و چین مانند حقوق بشر و تجارت ندارد.

بانوی اول آمریکا می گوید اگر پدرومادرش در آموزش او سرمایه گذاری نکرده بودند به جایی که اکنون هست، نمی رسید.

خانم اوباما که وکیل تحصیل کرده دانشگاه هاروارد است، روز یکشنبه در پکن دربرنامه بحث درباره آموزش که میزبانی آن را برعهده داشت گفت:

«بدون سرمایه گذاری و تشویق پدرومادرم برای دست یابی به آموزشی مناسب، نمی توانستم در جایی که امروز هستم باشم. پدرومادر من خود آموزش دیده نبودند اما یک چیز را می دانستند، که من و برادرم به آن نیاز داریم. از همین روست که رئیس جمهور و من آموزش را در سال های آینده محور اصلی کارمان قرار داده ایم تا یقین کنیم که در آمریکا و در سراسر جهان تعداد هرچه بیشتری از جوانا ن به آموزش دسترسی دارند.»

میشل اوباما، در سومین روز اقامت خود در چین، برنامه بحث درباره آموزش را در محل سفارت آمریکا در پکن برگزار کرد. در این سفر مادر و دو دختر میشل او را همراهی می کنند.

بانوی اول آمریکا همچنین قرار است امروز از دیوار چین دیدار کند و با دو دختر و مادرش در رستورانی در محل یک مدرسه پیشین در کنار دیوار ناهار صرف کند.

میشل اوباما در دومین روز سفر خود خطاب به دانشجویان آمریکا و دیگر نقاط جهان گفته بود آزادی بیان و مذهب و دسترسی آزاد به اطلاعات جزو حقوق همگانی است.

با این حال بانوی اول آمریکا به طور مستقیم از مخاطب قرار دادن دولت چین برای رعایت این حقوق خودداری کرد.

چین از جمله سرکوب گرترین کشورهای جهان در زمینه آزادی بیان است که با ناراضیان مقابله می کند، بسیاری از سایت های خبری و اینترنتی را مسدود یا تعطیل و خبرهای پرسش برانگیز را سانسور می کند.

به گفته مقام های کاخ سفید سفر خانم اوباما بر حول محور آموزش متمرکز است و کاری با مسائل مورد اختلاف میان آمریکا و چین مانند حقوق بشر و تجارت ندارد.
XS
SM
MD
LG