لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۹

توجه ویژه میشل اوباما بر سلامت مواد غذایی


میشل اوباما، بانوی اول ایالات متحده روز پنج شنبه اعلام کرد «اداره غذا و داروی ایالات متحده» برچسب روی بیش از ٧٠٠ هزار نوع محصول و مواد غذایی را مورد بازبینی قرار می دهد.

بنا به گفته خانم اوباما، هدف از این تصمیم این است که دقیقاً مشخص شود که نه تنها مردم آمریکا چه محصولات و مواد غذایی را مصرف و چگونه می کنند و بلکه به آن ها یادآوری شود چه غذاهایی برای سلامت آن ها بهتر است.

میشل اوباما برای اصلاح و اعمال تغییرات در رژیم غذایی و مبارزه با چاقی مفرط در ایالات متحده و به ویژه در کودکان تلاش های بسیاری انجام داده است.

همزمان با تصمیم دولت فدرال آمریکا برای ارائه اطلاعات دقیق روی بسته های مواد غذایی گفته است «شما در مقام پدر و مادر باید بتوانید وارد فروشگاه های ویژه مواد غذایی شوید و کالاها را از قفسه ها بردارید و قدرت تشخیص داشته باشید که چه مواد غذایی برای سلامت خانواده شما مناسب است».

نتایج تحقیقات جدید حاکی از آن است که تمرکز ویژه بر ورزش و تغذیه سالم، به ویژه در مورد کودکان در ایالات متحده موثر بوده و نرخ چاقی مفرط بین کودکان کم سن و سال در کشور در مقایسه با دهه گذشته به ٤٣ درصد کاهش یافته است.

انتشار برچسب ویژه اطلاعات مواد غذایی روی بسته بندی کالاها از اوایل سال های ١٩٩٠ در بیشتر فروشگاه های ایالات متحده اجباری شد. با تصمیم جدید اداره غذا و داروی آمریکا برای بازبینی و صرف دقت بیشتر برای ارائه اطلاعات به عموم مردم به نظر می رسد توجه و اهمیت سیاسی بیشتری به این مسئله معطوف شده است.

«اداره غذا و داروی ایالات متحده» تصمیم به انتشار اطلاعات روی برچسب های مواد غذایی را یک تغییر عمده در سیاست بهداشتی کشور خوانده است.

بنا به اعلام سال گذشته وزارت کشاورزی، ٤٢ درصد مردم آمریکا به هنگام خرید مواد غذایی به اطلاعات موجود روی برچسب مواد غذایی توجه بسیاری نشان می دهند.
XS
SM
MD
LG