لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۶

واکنش صدای آمریکا به اعلام خبر بازداشت یک مرد مسلح در مقابل منزل مسیح علینژاد


مسیح علی‌نژاد
مسیح علی‌نژاد

بعد از اعلام خبر بازداشت یک مرد مسلح در مقابل منزل مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، صدای آمریکا با انتشار بیانیه ای از این واقعه ابراز تاسف کرد.

صدای آمریکا با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همکاری مسیح علینژاد به عنوان همکار این موسسه به صورت قراردادی و اجرای برنامه تلویزیونی تبلت از حضور فرد مهاجم مسلح در مجاورت منزل مسکونی مسیح‌ علینژاد در روز گذشته به شدت ابراز انزجار کرد.

در این بیانیه آمده است که دفتر امنیتی صدای آمریکا در جریان این واقعه قرار گرفته است و همواره اقدامات لازم در مراقبت از اعضا و کارکنان صدای آمریکا را هنگامی که تهدیدی جدی علیه‌شان در جریان باشد را مدنظر دارد اما همانگونه که قابل درک است نمی‌تواند به ارائه جزئيات در خصوص اقدامات و روش‌های امنیتی در این خصوص مبادرت کند.

در این بیانیه که با امضای روابط عمومی صدای آمریکا منتشر شده، تصریح شده است که به‌رغم همه اتفاقات صورت گرفته، مسیح علینژاد برنامه این هفته خود را به صورت معمول و در زمان همیشگی به روی آنتن خواهد برد.

مسیح علینژاد در همین رابطه مصاحبه‌ای با صدای آمریکا انجام داده است و گفته است که «جمهوری اسلامی اعتماد به نفسش را از دست داده؛ نفس‌های آخر را می‌کشد.»

XS
SM
MD
LG