لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۸

گفتگوی تلفنی جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مسیح علی‌نژاد


گفتگوی تلفنی جیک سالیوان و مسیح علی نژاد
گفتگوی تلفنی جیک سالیوان و مسیح علی نژاد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با مسیح علی‌نژاد و همسرش تلفنی گفتگو کرد.

این گفت‌و‌گو در پی دستگیری یک فرد مسلح در خارج از منزل مسیح علی‌نژاد در نیویورک صورت گرفت.

جیک سالیوان از طرف جو بایدن نگرانی عمیق خود را در مورد امنیت مسیح علی‌نژاد ابراز کرد و عملکرد سازمان های مجری قانون را به دلیل اقدامات آنها برای تضمین امنیت علی‌نژاد و خانواده او ستود.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود که دولت ایالات متحده از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد، برای جلوگیری از تهدیدات جمهوری اسلامی بر علیه شهروندان آمریکایی و مخالفان ساکن ایالات متحده استفاده خواهد کرد.

او همچنین با اشاره به اینکه بایدن به دقت شرایط مسیح علی‌نژاد را پیگیری خواهد کرد، افزود: ایالات متحده در کنار علی‌نژاد و همه کسانی که در ایران، خواستار حقوق برابر و کرامت انسانی هستند ایستاده است.

علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ، فعال حقوق بشر و برابری زنان ایران و مجری برنامه تبلت صدای آمریکاست.

پنج‌شنبه ششم مرداد یک مرد مسلح به اسلحه کلاشنیکف در حالی که بیرون از خانه مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، در بروکلین نیویورک پرسه می‌زد دستگیر شده است.

منابع و اسناد اتهامی پلیس فدرال آمریکا نشان می‌دهد که خالد مهدی‌اف، ۲۳ ساله، با اسلحه تهاجمی کلاشنیکف، و بیش از هزار دلار پول نقد، دستگیر شد. این اسلحه ظرفیت بالایی برای درگیری مسلحانه دارد.

بر اساس گزارش‌ها، خالد مهدی‌اف که تبعه جمهوری آذربایجان است، قبل از بازداشت به مدت دو روز اطراف خانه مسیح علی‌نژاد پرسه می‌زد.

XS
SM
MD
LG