لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۵

سعد حریری: آزاد هستم؛ خیلی زود به لبنان باز خواهم گشت


سعد حریری، اواخر روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان) بطور غیر منتظره ای در ریاض پایتخت عربستان سعودی، از سمت نخست وزیری لبنان استعفا داد.
سعد حریری، اواخر روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان) بطور غیر منتظره ای در ریاض پایتخت عربستان سعودی، از سمت نخست وزیری لبنان استعفا داد.

به دنبال انتشار شایعاتی در مورد وضعیت نخست وزیر مستعفی لبنان، که هفته گذشته بطور غیرمنتظره‌ای در عربستان سعودی استعفا داد، وی روز یکشنبه اعلام کرد «خیلی زود» به کشورش باز خواهد گشت.

برخی مقام‌های لبنانی می‌گویند سعد حریری، که اواخر روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان ماه) در ریاض اعلام کرد از سمت نخست وزیری لبنان کناره گیری می‌کند، برخلاف میل خودش در عربستان نگه داشته شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی در گفت‌وگو با تلویزیون حزب متبوعش، المستقبل، که بطور مستقیم پخش شد گفت، به منظور حفاظت از لبنان از «خطر قریب الوقوع» تصمیم به کناره گیری از مقام خود گرفته است.

آقای حریری در این مصاحبه به جزئیات این «خطر» که لبنان را تهدید می‌کند اشاره‌ای نکرد.

وی با بیان این که «من آزاد هستم» گفت، «در روزهای آینده» به لبنان باز خواهم گشت.

ظاهرا آقای حریری در پاسخ به برخی شایعات که ریاض او را تحت بازداشت خانگی قرار داده این مطلب را بیان کرده است.

نخست وزیر لبنان، که استعفایش از سوی رئیس جمهوری پذیرفته نشده و خواهان بازگشت او به کشور است، در مورد دخالت ایران در کشورش هشدار داد و گفت با هدف یک «شوک مثبت» به لبنان استعفا داده است.

میشل عون رئیس جمهوری لبنان ساعاتی پیش از این مصاحبه، گفت «شرایط مرموز» حریری در پایتخت عربستان باعث می‌شود مواضع او زیر سئوال برود و این تردید تقویت شود که وی به میل خود استعفا نداده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG