لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۸

غرب درباره ترور به «حریری» هشدار داده بود؛ شاید با استعفای او موافقت نشود


سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان
سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان

سازمان‌های امنیتی غرب به سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان در مورد خطر ترور هشدار داده اند.روزنامه شرق الاوسط این خبر را به نقل از افراد نزدیک به سعد حریری اعلام کرد.

سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان روز شنبه ۱۳ آبان از سمتش استعفا داد. او با بیان اینکه زندگی اش در خطر است، ایران و حزب الله را مورد انتقاد قرار داد.

سعد حریری گفت: «ما در فضایی زندگی می کنیم که شبیه به دوران پیش از ترور شهید رفیق حریری است. من احساس می کنم طرحی برای کشتن من در جریان است.»

وی پس از استعفا همچنین از جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد. آقای حریری گفت هر جا ایران حضور یابد، فتنه به وجود می آید. ایران تلاش می کند جهان عرب را ویران کند و این شر به خودش باز خواهد گشت.

عدم قبول استعفای سعد حریری تا زمان بازگشت او به لبنان

منابع نزدیک به ریاست جمهوری لبنان اعلام کرده اند استعفای سعد حریری تا زمان بازگشت او به لبنان از سوی رئیس جمهوری این کشور پذیرفته نخواهد شد.

به گفته منابع نزدیک به ریاست جمهوری، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و از متحدان حزب الله، تا زمان بازگشت حریری به این کشور و توضیح درباره دلیل استعفایش، از تصمیم گیری در این مورد خودداری خواهد کرد.

سعد حریری جمعه گذشته به عربستان سفر کرده و در همانجا استعفایش را اعلام کرده است.

استعفای حریری لبنان را به صحنه رقابت عربستان سعودی و ایران تبدیل کرده است. عربستان از طرفداران حریری بوده و ایران هم از حزب الله لبنان حمایت می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG