لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۲

صفحه آخر: پدیده ای به نام سعید مرتضوی


موضوع برنامه صفحه آخر روز جمعه ۶ شهریورماه ۱۳۹۴ پرداختن به سوابق سعید مرتضوی بود. کسی که از طریق سهمیه بسیج وارد دانشگاه آزاد تفت شد و تا مقام دادستانی کل کشور در قوه قضائیه بالارفت. او توانست از چنان قدرت و پشتیبانی ای برخوردار شود که ابایی نداشت از آن که بگوید ربع قدرت کشور در دست شخص اوست.

قاضی ای که پس از تعلیق از خدمت در قوه قضائیه و محرومیت از خدمات دولتی، با حکم رئیس جمهوری وقت، محمود احمدی نژاد، به ریاست ستاد قاچاق کالا و ارز و سپس صندوق تامین اجتماعی رسید و به رغم طرح شکایت های جنایی، اقتصادی و مالی، و اداری از او، و در حالی ‌که پرونده های سنگین فساد قضایی، مالی، و اداری از او توسط شاکیانش به دادگاه ارائه شده، اما همچنان از هرگونه مجازاتی برکنار و رسیدگی به اتهام هایش بی نتیجه مانده است.

دراین برنامه روشن می شود که سعید مرتضوی با برخورداری از حمایت های علی خامنه‌ای، محمود احمدی نژاد، و صادق لاریجانی توانسته است بی آن که خود را پاسخ‌گو بداند، به خطاهای گسترده در سطح منافع ملی دست یازد.

نعمت احمدی ، حقوقدان و وکیل دادگستری، شهرام رفیع زاده از روزنامه نگاران بازداشت شده در دوران ریاست مرتضوی بر دادگاه مطبوعات، از جمله کسانی هستند که درباره او با صدای آمریکا گفت و گو می کنند.

این برنامه همچنین با اشاره به ماجرای دکل های گم شده، ادامه مسئله سعید مرتضوی و معضل دکل های گم شده را به برنامه هفته بعد موکول می کند.

XS
SM
MD
LG