لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۲

سعید مرتضوی از هشت روزنامه شکایت کرد


سعيد مرتضوی، رييس سابق سازمان تامين اجتماعی، از هشت روزنامه به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت کرد. روزنامه های شرق، اعتماد، همشهری، مردم سالاری، جوان و ايران. .از جمله روزنامه های مورد شکایت آقای مرتضوی هستند.

خبرگزاری مهر روز شنبه به نقل از سعيد ايوبی،‌ وکيل آقای مرتضوی، نوشت که موکلش از هشت روزنامه به دليل چاپ نکردن جوابيه اش در پاسخ به گزارش «کميته تحقيق و تفحص مجلس از سازمان تامين اجتماعی» به دادسرای فرهنگ و رسانه شکايت کرده است.

گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی ایران در دوران مدیریت مدیریت سعید مرتضوی در آذر ماه گذشته، در رسانه ها منتشر شد. در این گزارش آقای مرتضوی به فساد و تخلفات مالی بزرگ متهم شده بود. سعید مرتضوی اتهام مطرح شده علیه خود را رد کرده است.

وکيل سعيد مرتضوی، دادستان سابق تهران، می گويد:« روزنامه ها بايد فضايی دو برابر حجم خبری که در اين باره منتشر کرده اند را به چاپ جوابيه اختصاص می دادند.‌‌» .»

بابک زنجانی، بازرگان جوانی که مدتی است نامش در پروژه های بزرگ مالی و دور زدن تحریم ها بر سر زبان ها افتاده نیز در گزارش فوق متهم می شود که با حمایت دولت پیشین، بخشی از کارخانجات شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی را به یک سوم قیمت خریداری کرده است.

XS
SM
MD
LG