لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۹

تداوم گرانی در ایران؛ نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی در تهران «۲۵ درصد» افزایش می‌یابد


مترو - تهران
مترو - تهران

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران می‌گوید هزینه استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و تاکسی در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

جعفر تشکری هاشمی با بیان این که حتی اگر هزینه‌ها بیش از این باشد، شورای شهر افزایش بیش از ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌ها را تصویب نخواهد کرد، گفت: «تفاوت نرخ تورم با نرخ کرایه را از محل اجازه نصب تبلیغات بر روی بدنه و داخل تاکسی‌ها» جبران می‌کنیم تا برای راننده تاکسی‌ها هم مقرون به صرفه باشد.»

وی روز جمعه ۲۹ بهمن در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که این پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل شورای شهر است و برای اجرایی شدن باید در صحن شورا تصویب شود و به تأیید فرمانداری برسد.

هزینه زندگی نه تنها در تهران، بلکه در سراسر ایران، در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. چنان که بنا بر گزارش رسمی بانک مرکزی ایران، رشد اجاره مسکن در دی ۱۴۰۰ در تهران ۵۰.۷ درصد و در کل مناطق شهری ۵۴ درصد نسبت به دی ماه سال گذشته رشد داشته است.

همچنین افزایش قیمت مواد غذایی از جمله گوشت، برنج و سیب‌زمینی در مناطق مختلف ایران ادامه دارد. بر اساس گزارش‌ها در روز ۲۱ بهمن، قیمت هر کیلو برنج ایرانی در روزهای اخیر تا حدود ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و سیب‌زمینی در برخی مناطق تهران کیلویی ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. بهای گوشت قرمز نیز رشدی سرسام‌آور داشته و در برخی محلات تا کیلویی ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

XS
SM
MD
LG