لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۴

بازار بورس ایران در آخرین روز معاملاتی هفته افت کرد


بورس تهران - ایرنا
بورس تهران - ایرنا

با آن که در روزهای اخیر و با اعمال سیاست‌هایی دولتی،‌ شاخص‌های بازار سرمایه ایران در مسیر صعودی حرکت کرد، اما شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با ۲۶ واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، از دیگر تغییرات بازار سرمایه ایران در آخرین روز معاملاتی هفته، جابجایی در شاخص کل با معیار هم وزن بود که ۲۵۱ واحد کاهش یافت و رقم ۳۳۳ هزار و ۲۸ واحد را ثبت کرد.

امیرمهدی صبایی، رئیس هیأت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه چندی پیش و در پی بحران در بازار بورس تهران گفت: «طی توافقات انجام شده با صندوق توسعه ملی، روز گذشته (۳۰ دی ماه) بخشی از منابع مالی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شد.»

سی دی‌ماه در پی ادامه سقوط شاخص کل بازار بورس تهران، گروهی از سهام‌داران بورس مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمعی اعتراضی برگزار کردند و ضمن شعار دادن علیه مجلس و دولت، ابراهیم رئیسی را دروغگو نامیدند و خواستار استعفای وزیر اقتصاد شدند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز با ۱۹ واحد کاهش در رقم ۱۷ هزار و ۶۶۱ واحد ایستاد. در این بازار ۱۷۸ هزار معامله به ارزش ۴۰ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال انجام شد.

همزمان با افزایش اعتراضات عمومی سرمایه‌گذاران بورس و مال‌باختگان این بخش از اقتصاد ایران، دادستان کل جمهوری اسلامی گفته بود کلید حل مشکل این روزهای بازار سرمایه را که با نوسانات شدید روبرو است «در دست وزیر اقتصاد» می‌داند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG