لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۳

تجمع سهام‌داران بورس در تهران؛ معترضان بازار سرمایه را «کوره پول‌سوزی» نامیدند


تجمع اعتراضی سهامداران بورس در تهران
تجمع اعتراضی سهامداران بورس در تهران

شماری از سهام‌داران بورس روز پنج‌شنبه ۱۴ بهمن در تهران مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این اعتراض در پی آن رخ داد که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روز چهارشنبه دوباره افت کرد و در جایگاه یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحدی متوقف شد.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، تجمع‌کنندگان سیاست‌های پولی دولت، مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای حکومتی را باعث آشفتگی و سقوط سهام در بازار بورس عنوان کردند، و شعارنوشته‌هایی در اعتراض به این دو نهاد در دست داشتند.

معترضان سهام‌دار در بازار سرمایه، با تأکید بر این که «با حرف‌های دروغ چرخ اقتصاد نمی‌گردد»، از مقامات خواستند «راه غلط را ادامه» ندهند و بگذارند «اقتصاد در هوای آزاد کمی نفس بکشد.»

معترضان در شعارهای خود، «مجلس انقلابی» را «حامی دلال ملک» دانستند و بازار سرمایه را «کوره پول‌سوزی» و نمایندگان مجلس را «رفیق دزدان» توصیف کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع در سخنانی با بیان این که عواقب تصمیمات مقامات منجر به ورشکستگی صندوق‌های سپرده‌گذاری خواهد شد، گفت: «تمام آن پول‌هایی که مردم بابت بیمه پرداخت می‌کنند، در شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری می‌شود. تصمیمات اشتباه شما باعث می‌شود این شرکت‌ها زیان‌ده بشوند.»

تجمع اعتراضی سهامداران بورس در تهران
تجمع اعتراضی سهامداران بورس در تهران

دو هفته پیش از این، روز ۳۰ دی نیز در پی ادامه سقوط شاخص کل بازار بورس تهران گروهی از سهام‌داران بورس در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند و ضمن شعار دادن علیه مجلس و دولت، ابراهیم رئیسی را دروغگو نامیدند و خواستار استعفای وزیر اقتصاد شدند.

همزمان با افزایش اعتراضات عمومی سرمایه‌گذاران بورس و مال‌باختگان این بخش از اقتصاد ایران، دادستان کل جمهوری اسلامی اخیرا گفت کلید حل مشکل این روزهای بازار سرمایه را که با نوسانات شدید روبرو است «در دست وزیر اقتصاد» می‌داند.

XS
SM
MD
LG