لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

بازنشستگان مخابرات در ١١ استان ایران تجمع کردند


تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در سقز، استان کردستان
تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در سقز، استان کردستان

بازنشستگان مخابرات روز دوشنبه سوم مهر، در ادامه اعتراض به تحقق نیافتن مطالبات‌شان از سوی مقامات جمهوری اسلامی، در مراکز دست‌کم ١١ استان ایران تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

بازنشستگان مخابرات از چندین ماه قبل تجمع های اعتراضی در مقابل دفاتر شرکت مخابرات در دوشنبه های هر هفته برگزار می کنند.

بر اساس تصاویر منتشرشده از سوی کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران، جمعی از بازنشستگان مخابرات استان گیلان در رشت تجمع کردند.

در کرمانشاه، بازنشستگان مخابرات با تجمع در مقابل شرکت مخابرات و دادن شعارهایی همچون «دشمن بازنشسته، مدیر بی‌خیال است» و «تا حق خود نگیریم، دوشنبه‌ها می‌آییم» و همچنین در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون لزوم اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ و بیمه تکمیلی، خواستار احقاق حقوق خود شدند.

در اهواز، مرکز استان خوزستان، هم بازنشستگان مخابرات در تجمعی شعارهای «اجرای آیین‌نامه حق مسلم ماست»، «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه»، «مدیر بی‌کفایت استعفا استعفا»، «از بس دروغ شنیدیم، یک روز خوش ندیدیم»، «گرانی و تورم، بلای جان ما شد»، «یخچال بازنشسته، خالی‌تر از گذشته»، «نه سازش نه تسلیم، مرگ بر این ظالمی»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، «عدالتی ندیدیم، فقط کلک شنیدیم»، و «نه سازش، نه تسلیم،‌ مرگ بر این ظالمین» دادند.

شهر اهواز علاوه بر تجمع بازنشستگان مخابرات، صحنه راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی بود. معترضان بازنشسته تامین اجتماعی ضمن حمل پلاکاردهایی اعتراضی، شعارهایی همچون «درمان رایگان، حق مسلم ماست» و «دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست» دادند.

در شیراز، مرکز استان فارس، جمعی از بازنشستگان مخابرات با تجمع مجدد مقابل شرکت مخابرات خواستار استعفای مدیران مخابرات و اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ و بیمه تکمیلی شدند.

در اردبیل نیز بازنشستگان مخابرات با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ شدند.

در خرم آباد، جمعی از بازنشستگان مخابرات خواستار اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ و «برقراری ماهانه خواروبار و رفاهیات و مناسبت‌ها» شدند.

در اصفهان، جمعی از بازنشستگان مخابرات در تجمع خود خطاب به مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی گفتند تا زمان تحقق حقوق شان، به تجمعات اعتراضی‌ خود ادامه خواهند داد. از جمله شعارهای تجمع‌کنندگان، «فقط کف خیابون، به دست میاد حقمون» بود.

در استان مرکزی، بازنشستگان مخابرات با برپایی تجمع اعتراضی مقابل شرکت مخابرات مجددا خواستار اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ و پرداخت کامل معوقات پس از ١٣ سال شدند.

در تهران، بازنشستگان معترض مخابرات در تجمع خود در پارک اندیشه، شعار «سهامدار عمده، حق ماها رو خورده» می‌دادند. در این تجمع، یک بازنشسته مخابرات به دست ماموران نیروی انتظامی بازداشت و پس از پایان تجمع آزاد شد.

در زنجان، جمعی از بازنشستگان مخابرات با تجمع مجدد در شرکت مخابرات و در دست داشتن پلاکاردهایی، خواستار اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ و رسیدگی به مطالبات‌شان شدند.

در کردستان، بازنشستگان مخابرات در تجمعی اعتراضی شعارهای «مدیر بی‌لیاقت، خجالت خجالت» و «سهامدار ظالم، ننگت باد باد» دادند و خواستار اجرای کامل آیین‌نامه ٨٩/٢۴ شدند.

سیامک جوادی، مدرس و پژوهشگر اقتصاد مالی در دانشگاه تگزاس نیز، به بخش فارسی صدای آمریکا گفته که جمهوری اسلامی «مثل یک بیماری سیستماتیک، تمام اعضا و ابعاد» ایران را درگیر کرده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG