لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۴

بازنشستگان کشوری در هشت شهر ایران تجمع کردند


تجمع بازنشستگان کشوری و فرهنگیان بازنشسته در سنندج
تجمع بازنشستگان کشوری و فرهنگیان بازنشسته در سنندج

شماری از بازنشستگان کشوری، از جمله فرهنگیان بازنشسته، روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد، دست‌کم در هشت شهر شامل همدان، ایلام، کرج، سنندج، اردبیل، شیراز، کرمانشاه و یزد تجمع کردند.

بر پایه تصاویر و ویدیوهای منتشرشده در کانال‌های‌ تلگرامی تشکل‌های بازنشستگان، تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهای اعتراضی، خواستار احقاق حقوق خود شدند.

فرهنگیان بازنشسته در شهر سنندج با در دست داشتن پلاکاردهایی بر لزوم اجرای مطالبات‌شان، از جمله اجرای همسان‌سازی، افزایش حقوق برابر نرخ تورم و همچنین بیمه‌ کارآمد تاکید کردند.

بازنشستگان فرهنگی در یزد و اردبیل هم شعارهایی از جمله «بازنشسته بپا خیز - برای رفع تبعیض» را سر دادند و خواستار آزادی معلمان زندانی شدند.

بر پایه تصاویر منتشرشده، تجمعات از جمله در شیراز، اردبیل، کرج و همدان در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شده‌اند.

بازنشستگان معترض در کرمانشاه هم با در دست‌داشتن نوشته‌هایی همچون «نوبت ما که می‌شه، خزانه خالی می‌شه» و «وعده‌ بعید کافیه، یخچال ما خالیه» از شرایط اقتصادی و برآورده‌نشدن وعده‌های مسئولان جمهوری اسلامی انتقاد کردند.

افزایش پیوسته هزینه‌های معیشتی در ایران موجب شده بخش گسترده‌ای از جمعیت ایران به زیرخط فقر سقوط کنند.

کارگران، بازنشستگان و فرهنگیان از جمله اقشاری هستند که با برگزاری تجمعات ‌به فشارهای اقتصادی اعتراض می‌کنند.

شماری از بازنشستگان مخابرات هم روز دوشنبه ۱۶ مرداد در هفده شهر ایران تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

تاکنون حکومت ایران با برخوردهای اداری، امنیتی و احضار و حبس فعالان صنفی به این اعتراضات پاسخ داده است.

تجمع کارگزاران مخابرات روستایی استان آذربایجان غربی

خبرگزاری ایلنا خبر داد که کارگزاران مخابرات روستایی استان آذربایجان غربی در پی تاخیر در پرداخت دستمزد تیر ماه، در مقابل دفتر مدیر منطقه مخابرات این استان تجمع کردند و خواستار منظم شدن پرداخت دستمزدها شدند.

کارگزاران مخابرات روستایی به ایلنا گفتند: تاخیر در پرداخت دستمزدها، مشکلات بسیاری برای آنان به وجود آورده است و اشاره کردند: «وقتی حقوق حداقلی، دیر پرداخت می‌شود، زندگی به در بسته می‌خورد.»

کارگزاران مخابرات روستای در سالیان اخیر بارها در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدها و شرایط کاری خود تجمع کرده‌اند.

از سوی دیگر، به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، پرستاران و کارکنان درمانگاه "گلستان" اهواز در برابر ساختمان اداری آن مرکز درمانی تجمع کردند.

آنها به «پرداخت نشدن عادلانه تعرفه» و «پایمال شدن حقوق خود» اعتراض داشتند.

XS
SM
MD
LG