لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

اعتراضات معیشتی صنفی ادامه دارد؛ تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش


تجمعات صنفی در شهرهای مختلف ایران
تجمعات صنفی در شهرهای مختلف ایران

تداوم وضعیت نامناسب اقتصادی در ایران باعث شده است تا تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف کماکان ادامه داشته باشد و در تازه‌ترین مورد امروز بازنشستگان تامین اجتماعی شوش دست به تجمع اعتراضی زدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران در گزارشی نوشت که بازنشستگان نسبت به وضعیت نامناسب معیشتی و عدم رسیدگی به خواسته‌های خود این تجمع را برگزار کردند.

روز گذشته، سه شنبه ۲۸ شهریور نیز بازنشستگان کشوری در شهرهای مختلف دست به تجمعات هماهنگ زدند. برهمین اساس شهرهای کرمانشاه، همدان، قم و سنندج شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی بازنشستگان بودند.

اعتراضات معیشتی در ایران در روزهای گذشته نیز پیگیری شد و در همین راستا تجمع شماری از بازنشستگان شرکت مخابرات در روز دوشنبه ۲۷ شهریور دست‌کم در هفت استان ادامه یافت.

بر اساس گزارش‌های تصویری منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، بازنشستگان و مستمری‌بگیران شرکت مخابرات، در ادامه اعتراضاتی که در هفته‌های اخیر با عنوان «دوشنبه‌های اعتراضی» برگزار می‌شود، بار دیگر دست‌کم در استان‌های تهران، خوزستان، اصفهان، لرستان، گیلان، کردستان، و فارس تجمع کردند.

اعتراضات معیشتی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی، شرکت مخابرات ایران، و همچنین بازنشستگان کشوری و فرهنگیان به طور هفتگی در روزهای مختلف هفته برقرار است.

پیش از این، اتحادیه آزاد کارگران ایران در نامه‌ای به «بخش بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری در جهان» از آنان خواسته موارد مربوط به «سرکوب گسترده کارگران، معلمان، بازنشستگان و تمامی گروه‌های مزدبگیر زحمتکش و تشکل‌های مستقل» را به عنوان «تداوم نقض خشن و آشکار حقوق انسانی کارگران در ایران مد نظر قرار دهند.»

فواد کیخسروی، عضو هیئت مدیره این اتحادیه، پیش از این به صدای آمریکا گفته است: «عمق تضییع حقوق کارگران و سرکوب فعالان جنبش کارگری ابعاد بسیار فاجعه‌باری به خود گرفته است.»

XS
SM
MD
LG