لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

رابرت مالی از تغییر وضعیت نمازی‌ها ابراز خرسندی کرد


رابرت مالی
رابرت مالی

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز یکشنبه با انتشار توئیتی گفت که اخبار منتشر شده در مورد باقر و سیامک نمازی‌‌ او‌ را دلگرم کرده است.

او نوشت باقر و سیامک نمازی اعضای خانواده‌ای هستند که سختی بسیاری را تحمل کرده‌اند.

رابرت مالی می‌گوید تا زمانی که همه شهروندان آمریکایی که به ناحق در ایران بازداشت شده‌اند بتوانند به خانه بازگردند، آرام نخواهیم گرفت. او از متحدان و شرکای آمریکا که به تحقق این امر کمک کردند قدردانی کرد.

شنبه وکیل سیامک و باقر نمازی به صدای آمریکا گفت که وضع این دو شهروند ایرانی آمریکایی در ایران تغییر کرده است. جمهوری اسلامی اجازه خروج به باقر نمازی داده و فرزند او سیامک نمازی نیز به مرخصی موقت فرستاده شد.

سابقه بازداشت نمازی‌ها

سیامک نمازی، تاجر ایرانی - آمریکایی، در سال ۲۰۱۵ برای دیدار با خانواده‌اش به تهران رفت که به اتهام «همکاری با دولتهای متخاصم» دستگیر و به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

باقر نمازی، پدر سیامک نمازی پس از دستگیری پسرش و برای کمک به آزادی او در بهمن ۱۳۹۴ به ایران رفت اما او هم در اسفند ماه همان سال بازداشت و به همان اتهام «همکاری با دولت متخاصم آمریکا» به ۱۰ سال زندان محکوم شد. باقر نمازی اوائل سال ۱۳۹۷ و به دلیل مشکلات جسمی و بیماری به خارج از زندان منتقل شده ولی تحت مراقبت است و امکان سفر نداشت.

XS
SM
MD
LG