لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۴

 گوهر عشقی با تبریک زادروز توماج صالحی: جمهوری اسلامی نابود خواهد شد


 توماج صالحی، رپر معترض
توماج صالحی، رپر معترض

گوهر عشقی، مادر دادخواه ستار بهشتی، کارگر و وبلاگ‌نویسی که ده سال پیش زیر شکنجه کشته شد، در پیامی ویدئویی زادروز توماج صالحی، رپ‌خوان زندانی را تبریک گفت.

او در این پیام ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌گوید :«توماج صالحی عزیزم، مادرم، دلبند مادر، تولدت را تبریک میگم. کاش در کنارم بودی و تولدت را با هم می‌گرفتیم، از دور صورت قشنگت را می‌بوسم.»

خانم عشقی در ادامه می‌افزاید «راهی را که تو انتخاب کردی، من به وجود تو شیر مرد افتخار می‌کنم، تو شیر مردی.»

گوهر عشقی در پیام خود به توماج می‌گوید :«پسرم، دنیا عوض شده است، روزی بزرگترها به کوچکترها می‌گفتند ولی حالا کوچترها به بزرگترها می‌گویند که نترسید، شجاع باشید، ترس نداشته باشید، این کشور مال ماست.»


او در ادامه به این رپ‌خوان زندانی می‌گوید که «صبور باش، دنیا به این شکل نخواهند ماند.»

به گفته گوهر عشقی «ایران، ارث پدری کسی نیست و متعلق به جوانان است، ایران مال بچه‌ها، شیرزنان، و شیرمردان است که در خیابان‌ هستند.»

گوهر عشقی در پایان می‌گوید :«توماج جان، آرزوی قشنگی برایت دارم، این جمهوری اسلامی نابود خواهد شد، و جای این همه جوان در زندان نیست.»

توماج صالحی، خواننده سرشناس موسیقی رپ که در جریان اعتراضات ماه‌های اخیر با معترضان بود، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

بازداشت توماج صالحی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی داشت و بسیاری از هنرمندان، نویسندگان، و چهره‌های سرشناس خواستار آزادی او شده‌اند.

توماج صالحی
توماج صالحی

رئیس دادگستری استان اصفهان اتهامات توماج صالحی را «افساد فی‌الارض از طریق نشر اکاذیب به صورت گسترده، فعالیت تبلیغی علیه نظام، تشکیل و اداره دسته‌جات غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور» اعلام کرد.

همچنین گفته شده توماج صالحی به همکاری با «دولت متخاصم علیه جمهوری اسلامی» و «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق فضای مجازی و تحریک و ترغیب افراد به اعمال خشونت آمیز» نیز متهم شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG