لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

سازمان انرژی اتمی ایران: چند بدافزار اتمی شناسایی و خنثی شد


اصغر زارعان، معاون حفاظت و امنیت هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران روز دوشنبه گفت چند «بد افزار» قبل از افتتاح مرکز تبدیل دی اکسید اورانیوم به اورانیوم طبیعی شناسایی و خنثی شد.

این مرکز چند روز پیش توسط علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران راه افتتاح شد.

اصغر زارعان کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان و آمریکا را متهم کرد که در «فرآیند خرابکاری صنعتی» ایران نقش دارند. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، این مقام سازمان انرژی اتمی ایران گفت «تمام خرابکاری های سخت افزاری و نرم افزاری هسته ای با همکاری وزارت اطلاعات شناسایی شد.»

او این سخنان را در مراسم افتتاح «نمایشگاه تخصصی مقابله با خرابکاری صنعتی» اعلام کرد. به گفته اصغر زارعان، این کشورها بر سر راه پیمانکاران و خریداران قرار می گیرند و تلاش می کنند «در تمامی نقاط کشور در فعالیت های هسته ای» نفوذ کنند.

معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: «رویکرد آنها به فعالیت های هسته ای ایران منحصر نیست بلکه در زمینه های دفاعی، مخابرات و دیگر مراکز حساس و حیاتی کشور این روند وجود دارد.» به گفته اصغر زارعان، «آنها به نحوی عمل می کنند که هیچ اتهامی متوجهشان نباشد.»

ایران تلاش کرده است تجهیزات مورد نیاز تاسیسات اتمی خود را از «بازار سیاه» تهیه کند. کشورهای غربی و اسرائیل نگران آن هستند که برنامه اتمی ایران اهدافی نظامی داشته باشد، اما ایران می گوید هدفش از این برنامه صلح آمیز است.

XS
SM
MD
LG