لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۲

یک فرمانده جنگ سایبری در کرج کشته شد


سپاه پاسداران ایران مشغول تحقیق درباره مرگ یک افسر سایبری است که از آن به عنوان حادثه ای تلخ نام برده، اما مرگ ناشی از ترور را تکذیب کرده است.
سایت البرز نیوز – نزدیک به «اصولگرایان» - گزارش داده بود جسد مجتبی احمدی در نزدیکی شهر کرج در شمال غربی پایتخت پیدا شده است. سایت البرز نوشت: وی صبح روز دوشنبه از منزل خود درسلامت کامل خارج شده است و ساعتی بعد پیکر بی جان وی درحالی که گلوله ای به ناحیه سینه او اصابت کرده کشف» شد.

دیلی تلگراف در گزارش خود از مجتبی احمدی به عنوان «فرمانده ستاد جنگ سایبری» یاد و از پلیس محلی نقل کرده که وی ترور شده است. سایت البرز نیوز از مجتبی احمدی نام نبرده و نوشته است: او «از مسوولان یکی از نواحی سپاه استان البرز بود که با اصابت گلوله ترور شده است.»
در گزارش سایت البرز همچنین آمده که بر روی بدن مقتول «اثر دو گلوله دیده می شود که با توجه به شکاف ایجاد شده پیش بینی می شود او براثر شلیک یک سلاح کمری ترور شده باشد.... براساس اطلاعات بدست آمده دو موتور سوار در یکی از مناطق جنوبی کرج به وی شلیک کرده اند.»

یک سایت خبری محلی به نام «کمال مهر» ضمن انتشار عکسهایی از مراسم تشییع جنازه مجتبی احمدی، مرگ وی را ناشی از «حادثه ای ناگوار» خوانده است. هیچ یک از سایتهای خبری تا کنون از وی به عنوان «شهید» یاد نکرده اند و این می تواند نشانه ای تلقی شود از این که قتل وی «سیاسی» نبوده است.

به گزارش رویترز یک مقام ایران اواخر چهارشنبه گفته است نتیجه تحقیقات از طریق مقامات اعلام خواهد شد و گمانه زنی درباره این واقعه قبل از پایان تحقیقات درست نیست.

ایران متهم است که به حملات سایبری خود علیه اهداف کشورهای غربی در سالهای اخیر افزوده است، در حالی که سیستم کامپیوتری برنامه هسته ای این کشور خود هدف حملات سایبری از جمله استاکس نت قرار گرفته است.
XS
SM
MD
LG