لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

حمله جدید استاکس نت به صنایع برق هرمزگان


رسانه های ایرانی از یک حمله سایبری دیگر توسط کرم پیچیده کامپیوتری استاکس نت خبر می دهند که این بار بخش صنایع زیربنایی در استان های جنوب شرقی ایران را هدف قرار داده است.

خبرگزاری ایسنا روز سه شنبه به نقل از علی اکبر اخوان، مدیرکل پدافند غیرعامل استان هرمزگان نوشت که استاکس نت در ماه های اخیر به سیستم توانیر بندرعباس و برخی از صنایع استان هرمزگان حمله کرده است و باعث شد که بخشی از سیستمها در مدت زمان کوتاهی از کار بیافتد ولی به گفته او «ورود به موقع متخصصین شبکه و فناوری ارتباطات و اطلاعات موجب شد تا حملات بی اثر و تمامی راههای نفوذ توسط کارشناسان مسدود و از ادامه تخریب ها جلوگیری شود.

ایران بارها ادعا کرده که با موفقیت کرم های سایبری و بدافزارها از جمله استاکس نت و ویروس فلیم مقابله کرده است. این بدافزارها قبلا بخش های حیاتی از صنایع نفت را که ۸۰ درصد از درآمد حاصل از صادرات ایران را تشکیل می دهد، هدف قرار داده بودند.

تهران گفته است که ویروس های استاکس نت و فلیم بخشی از برنامه مخفیانه اسرائیل و آمریکا برای بی ثبات کردن برنامه اتمی ایران است.

غرب به برنامه اتمی ایران مشکوک است و می گوید ایران تحت پوشش برنامه صلح آمیز به دنبال تولید سلاح اتمی است. ایران این اتهام را رد می کند.
XS
SM
MD
LG